Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért birkák az emberek?

Miért birkák az emberek?

Figyelt kérdés

Vegyük például az öltönyt. Nyaranta 40 fok és magas páratartalom. És akkor mindenféle protokolláris és etikett "szabály" miatt öltönyben aszalódnak az emberek. Az érettségizőknek is engedélyt kell kérni a zakótól való megszabaduláshoz. Agyrém. A komfort és a praktikum helyett értelmetlen konvencióknak vetjük alá magunkat.


Seneca is megmondta...


"Szenvedéseink egyik oka az, hogy mások példája után megyünk, nem értelmünk irányít bennünket, hanem a megszokást követjük."



2017. márc. 14. 04:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Teee, hát neked nem szóltak? Nem kell alkalmazkodni semmiféle konvencióhoz! Legfeljebb akkor, ha bele akarsz tartozni pl. az "érettségizettek" halmazába! Ez önkéntes!
2017. márc. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Embernek tartod magad?

Akkor birka vagy!

Csupán másik nyájba tartozol, aki fikázza a nem az ő nyájának egyedeit.

2017. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Így akarják kiszűrni az irányíthatatlan embereket. Pedig minden pillanat csak egy döntés.
2017. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És az idegennyelvet, meg a helyesírást fontosabbnak tartják, mint az orvostudományt és az űrutazást, minden aról szól hogy elvegyek mindent amit látok, mint a majmok ..
2017. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Én egyetértek a kérdezővel, szerintem is baromság. Attól most többet fogok tudni hogy öltönyben megyek be vizsgázni? Ha meg a kinézet számít, akkor minek vizsgázni? Tényleg baromság.
2017. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez arról szól hogy "adjuk meg a módját". Pont olyan hogy az esküvődre sem strandpapucsban, glott gyatyába meg trikóba mész mert neked úgy kényelmes. Tudom én hogy te egyszálfaszba is ugyanolyan okos vagy, de akkor miben külömbözne egy bármilyen hétköznaptól? Ráadásul a csinosan kiöltözött lányokat sem tudnám nélkülözni.
2017. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez nem birkaság. Egyszerűen ez a módja. Ahogyan öltönyben mem alszol, ugyanúgy nem mész pizsamában vagy egy szál f...ban érettségizni. Ezért nem szeretem az "érettségi" elnevezést. Úgyis meglesz neked is, de ha még felöltöznöd is fáj, akkor messze vagy az érettségtől.
2017. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

az ember mindeg is eletellenes volt, Isten tanitotta pedig ebbol latszik milyen intelligens az EMBER

nagy szegyen

2017. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Csak példának hoztam fel őket. De ti sem tudtok ám érveket felsorakoztatni:D Csak frázisokat puffogtattok.
2017. jún. 21. 18:40
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 milyen erveket? ez a csordaszellem efektus ezzelen nembtudsz tenni csak ha megfeleko fokolopost allitasz elejuk

mint peldaul a spanyol etiket


az ures gondolattal mi a baj? nem az ellenkezojet kell kiprobalni akkor vagy pedig valami ujat mast

de mi nem elcsepelt kozhely szerinted? mindenki mindent tud csak nem mindenben hisz

nyis egy szolas mondasos naplot mert meg nincs eleg beloluk


a megoldas hiaba van az emeber orra elott nem fog tenni semmit mert azt szereti ha szenved, ez ellen mit akarsz tenni? boldogtalana tenned azokat akik a szenvedest szeretik, de a tobbieket megmentheted kulon nyitatsz egy szabados megszokasokat nem betarto csoportot es egy hagyomanytisztelot mindenutt kell ez a ketto illetve kesobb tobb szaz lesz... es mindeni hepiiii


Xy4

2017. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!