Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Utólag illik kellemes húsvétot...

Utólag illik kellemes húsvétot kívánni?

Figyelt kérdés

E-mailben levelezek valakivel, nyári praktikával kapcsolatosan, el kellett volna küldjön nekem valami iratokat, de még válasz e-mailt se kaptam már egy hete. Eddig nem akartam írni a húsvét miatt, nehogy esetleg zavarjam az ünnep alatt ilyenekkel, de most lejárt a húsvét és írok e-mailt, csak azt nem tudom, hogy egyáltalán ne is említsem neki a húsvétot, vagy az e-mail végén kívánjak utólag is kellemes húsvéti ünnepeket?


Szerintetek melyik az illedelmesebb és persze azt se szeretném, hogy hülyének nézzenek, de egyben bunkónak se.


Előre is köszi a válaszokat.



2017. ápr. 18. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "kellemes" szó alapvetően nem passzol a húsvéthoz.

Nem hiszem, hogy szükség lenne egy utólagos hüsvéti jókívánságra.

2017. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.

Amúgy e-mailt bármikor lehet írni, azzal nem zavarhatsz senkit. Amíg nem akarja, nem olvassa.

2017. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdd nála azzal:

Remélem jól telt a húsvétod, az enyém egész pazar volt.

Egyébként érdeklődnék, hogy...

2017. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
inkább így írnám - "Remélem, jól érezted magad az ünnepnapok alatt"
2017. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, annyit írtam ezzel kapcsolatosan a megszólítás után, hogy "Remélem jól telt a húsvét és volt sok locsoló."
2017. ápr. 18. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Húsvét után kívánni... egyszerűen idétlenség.
2017. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nyolc napig az ünnepek vagy születésnap után érvényesek a jó kivánságok.De a helyedben inkább kellemes húsvéti időszakot kivánnék,mivel még Húsvét nyolcadában vagyunk.
2017. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

"és szeretnék utólag is boldog húsvétot kívánni"

(mert azt (úgy látszik) elmulasztottam)


Sztem valami ilyesmi

2017. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!