Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kezet nyújtottam fiatalabbként...

Kezet nyújtottam fiatalabbként egy nagytiszteletű férfinek, amiért megsértődött. Jogos a dolog, hogyan kellett volna kezelnem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Én 24 vagyok, ő 52. Mondhatni hogy a példaképem, nagyon tisztelem. Fiatalos, mindenki tegezi, de nagyon felnéznek rá. A szomszéd házban lakik, köszöntem neki ahogy illik, először magázva. Utána ő mondta hogy tegezzem de csak messziről szólt oda a kerítés mögül. Sokszor köszönt rám ő is.


Nemrég volt egy helyzet, ott volt egy rokonom aki a haverja, meg több ismerősöm akivel kezet szoktunk fogni. Egymás mellett álltak, 4 férfi abból 3 40-50 körüli. Kezet fogtam a haverokkal ahogy szoktam és mivel ott állt a szomszéd is velük, neki is nyújtottam a kezem. Nem a rendes kezét nyújtotta nekem hanem a balt megfordítva és ilyen furcsa kifordítottan fogot kezet, közben fura arcot vágott.


Utána hallottam vissza, hogy megharagudott rám, mert mit képzelek magamról hogy kezet nyújtok egy nálam nagyobb embernek aki ennyivel idősebb is. Szerinte ha akart volna majd ő nyújt kezet, de az azt jelenti hogy egyenlő férfinek fogad el, mert azzal szoktak lekezelni, én meg egy taknyos gyerek vagyok.


Igaza van amúgy, ezt diktálja az etikett. De abban a helyzetben hülyén éreztem volna magam ha őt kihagyom a kézfogásból. Mintha lenézném vagy ilyesmi. Zavarban is voltam ennyi "nagymenő" között. Nagyon tisztelem ezt az embert, most akkor bocsánatot kéne kérnem?


2017. máj. 4. 10:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
És még te tisztelsz egy ilyen beképzelt majmot?
2017. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát remélem ezek után nem is köszönsz majd neki.

De ha olyan nagy ember lenne, nem igazán foglalkozna ilyesmivel, én régebben dolgoztam olyan helyen, ahol valóban közismert emberek voltak.

És sokszor zavarban voltam, amikor jöttek, és fogtak kezet velem.

A "nagy emberség" nem itt kezdődik.

Itt a pökhendiék tartanak még.

2017. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Minél előbb tisztázd vele! Ugyanezt mondd el neki egy négyszemközti beszélgetésen úgy,hogy előtte időpontot kérsz telefonon. Nem árt egy üveg ital sem...

Egyébként az adott szituációban egy kicsit meghajtottam volna a fejemet tiszteletem jeléül, így tisztelegnék előtte, de semmiképpen nem nyújtanám előre a kezemet.

2017. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem keress másik példaképet. Ezek alapján ez egy szánalmas maradi vénember, aki valahol a múlt század közepén rekedhetett mentálisan.
2017. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok, most látom, hogy az illető nem is vénember, hanem középkorú, szóval még rosszabb a helyzet. Az ilyesmi nyárspolgári gőg inkább nevetség tárgya, tiszteletet nem érdemel.
2017. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen, az illem úgy diktálta volna, ahogy írod. De ha valaki ezen megsértődik, az eléggé fennhéjázó, öntelt ember lehet. Én nem foglalkoznék vele.
2017. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is keress másik példaképet. Persze az protokoll szerint neki kellett volna kezet nyújtani. De ha ő ezen ennyire megsértődik és így viselkedik, akkor ő egyáltalán nem udvarias. Ráadásul az adott helyzetben ő is gondolhatott volna rá, hogy fura lett volna, ha mindenkivel kezet fogsz, vele meg nem. Az is fura, hogy szólt, hogy tegezd, de közben ezen meg így megsértődik.

Én nem csinálnék semmit, elkönyvelném, hogy nem leszünk jó barátok. De ilyen nagyképű, flegma, kioktató embernek nem is hiányozna a társasága.

Ha az angol királynőnek véletlenül kezet nyújtasz még ő is kedvesebben rendezte volna le a helyzetet. Ez meg csak egy szomszéd.

2017. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

A tiszteletet ugy fejezted volna ki az irányába, hogy elõbb õt vagy az idõsebb emberekkel fogsz kezet és utána a haverjaiddal.

Talán ez nem tetszett neki.

2017. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Molyember ***** válasza:
67%
Szerintem valamit félreértettél a tisztelet kapcsán. Nyilván gazdag a szomszédod, vagy befolyásos, és azt hiszed, hogy mások tisztelik, pedig csak félnek tőle, vagy s*ggnyalók. Akinek ennyire fontos a látszat, azt a legkevésbé sem övezi tisztelet, és ezt ő is tudja, azért akarja fenntartani. Megalázott mások előtt, és még te akarsz bocsánatot kérni, normális vagy? Dobálj kutyakakát a postaládájába, de ha nem félsz tőle, a szemébe is elmondhatod, hogy egy ilyen patkány jellemű emberrel nem tárgyalsz, és a jövőben magázzon. 24 éves, felnőtt ember vagy, ne csicskulj be neki.
2017. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
"elõbb vele"
2017. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!