Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnő szüleit tegezni vagy nem?

Barátnő szüleit tegezni vagy nem?

Figyelt kérdés

Fiatal lányként az anyukája mondta hogy tegezzem. Az apukával viszont magázódunk.

Nekem kéne kezdeményezni???


Én nem nagyon akarom magamtól kezdeni a tegezést.


2017. máj. 21. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Isten őrizz, hogy csak úgy, tegezni kezdd. Az illem előírja, hogy csak ő kezdeményezheti.
2017. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Az idősebbnek kell kezdeményeznie ez alap. Ha anyukája mondta hogy tegezd akkor tegezd mert ha magázod abból lehet sértődés is. Az apukáját meg magázd, lehet soha nem fogja engedni hogy tegezd, de az is lehet hogy pár alkalom után fogja engedni.
2017. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ő az idősebb, de én meg nő vagyok és azért nem annyira öreg. 40-50 körüli. Ilyenkor is már a férfi kezdi a tegezést?

Mert egy 70 évest nyilván nem tegeznék le, de más 40-esekkel azért van akivel tegező viszonyban vagyok.

2017. máj. 21. 19:35
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagyis a fiatal lány megnevezés lehet nem is annyira helyén való. 26 vagyok.
2017. máj. 21. 19:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Úgy szólítsd őket ahogy kérik, ha nem ajánlja fel a tegezést akkor ne tegezd mert bunkónak fog gondolni. Hiába vagy 26 akkor sem tegezed, én sem tegezem automatikusan a szüleim korabeli embereket annak ellenére sem, hogy ők és a barátaik nem várják el olyan korú fiataloktól mint a gyerekeik.
2017. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
Ha az idősebb azt mondja tegezheted, akkor tegezheted. Te ne kezdeményezz ilyesmit, nem illik.
2017. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hiába vagy nő és ő férfi - ez csak harmadlagos szempont. A legfontosabb még csak nem is az, hogy idősebb - ez lenne a másodlagos szempont. Az elsődleges pedig az, hogy te mész hozzá, ő van otthon, ő a "főnök" , tehát a rang, tisztség (mint egy hivatalban), ami számít és az illem szerint elsődleges szempont.
2017. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem én mentem hozzá....
2017. máj. 21. 22:04
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nejem tegezi anyámékat, én magázom a szüleit.
2017. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:

Szerintem kezdeményezd a tegezést.. Egyébként ő magáz téged? Ha nem , tegezd vissza.

A tegeződést a nő kezdeményezi.

2017. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!