Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezés/magázás hivatalos...

Tegezés/magázás hivatalos helyen pl. orvosnál ti hogy álltok vele? Ha hivatalos személlyel már tegeződtünk gond-e ha magázva szólunk hozzá?

Figyelt kérdés
Van egy velem hasonlókorú doktornőm,és volt,hogy már renedelés alatt tegeződtünk.Rendelőn kivül mikor összefutunk nem magázódunk.Most mikor elmentem időpontot kérni először tegezve szólt hozzám,én meg nem tudtam a másik páciens előtt,a nővér előtt meg nyitva volt az ajtó és mások is hallhatták,hogy tegezhetem-e igy inkább magázva szóltam,utána ő is átváltott magázásba.A városban simán letegezném,de a rendelőben nem minden körülmények között megy,ott valahogy kellemetlen,meg volt ő is hogy hol magázva,hol tegezve szólt hozzám igy nem tudok elmenni rajta.

2017. máj. 22. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Az orvosi tegeződés kėnyes dolog. Az orvosok mások előtt többnyire kerülik a tegeződést, ha nem közvetlen családtagról van szõ, hanem csak ismerősről. Ez azért van, mert kerülni akarjãk a látszatãt annak, hogy egyes betegekkel kivételeznek azért, mert ismerik. Emellett az orvosok, ha nem magánemberkėnt, hanem orvoskėnt beszėlnek emberekkel, egyfajta vėdekezéskėpp felvesznek egy tãvolsãgtartóbb viselkedést, mert csak így tudnak ėrzelmek nélkül, hatėkonyan gyógyítani. Sok orvos épp emiatt nem operãlja a saját csalãdtagjait, hanem másik orvosra bízza.

Ezt a kényes kėrdėst csak akkor lehet az orvossal megbeszėlni, amikor csak ketten vagytok, más nincs jelen.

2017. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Csak nehogy lejárasd magad, mint olyan szerencsétlen, akinek ez a legfontosabb problémája az életben... Ne arra spekulálj, hogy az orvos mikor szólja véletlenül el magát. Jegyezd végre meg, hogy csak akkor tegezd, ha az orvos kimondottan felajánlja !!
2017. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!