Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesten tényleg nem annyira...

Budapesten tényleg nem annyira szokás közvetlennek lenni vagy csak egyszerűen köszönni a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Vidékről (12 ezres város) költöztem fel. Otthon ha elmentem valahova köszöntem ahogy tanítottak. Köszöntem a szomszédaimnak is. Itt lakok egy lakóparkban, de a közvetlen szomszédaim se akarnak köszönni nekem. Ahogy meglátnak engem vagy bárki mást látszik ahogy igyekeznek elkerülni egymást. Ha köszönök sokszor nem érkezik válasz. Pl velem egykorúak a szomszédaim de még a liftben sem hajlandóak kinyitni a szájukat. Vicces, de átjött az egyik tojásért, adtam neki, erre másnap ugyanúgy elment mellettem. És nem csak ők ilyenek. Munkahelyemen szintén nem divat köszönni. Még egy biccentés se. A 4 közvetlen munkatársamon kívül mindenki elmegy mellettem. Eleinte köszöngettem mindenkinek akivel naponta találkoztam akár többször is, de már kezdek leszokni róla. Viszont sokszor bűntudatom van, bunkónak érzem magam hogy elmegyek valaki mellett. Eljárok kondizni is, de ott se divat köszönni a másiknak. Otthon mégha nem is ismertem a másikat akkor is kinyitotta a száját ha egymás mellett voltunk.

Pesti barátaim mondják hogy itt mások az emberek, sok a dolguk, nem akarnak "támadhatóak" lenni ezért nem barátkoznak. Szerintük nyugodtan menjek el a szomszédok mellett mostantól, a liftben, sehol ne köszönjek, ne fogjam meg nekik az ajtót mert még engem fognak bolondnak nézni.


Tényleg így van ez?


2017. jún. 29. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg nem vagyunk annyira közvetlenek meg mindenkivel beszélgetősek, mint sok vidéki településen az emberek, de azért ez nem ennyire jellemző, hogy akkora tahók legyünk, hogy ne köszönjünk egymásnak. Sztem egyszerűen ott, ahol te laksz, bunkók laknak. Bp.-n éltem világéletemben, de az nekem alap volt, hogy a szomszédoknak, ha találkozunk, köszönök, meg azoknak is, akikkel egy liftben vagyunk... és ahol lakom, ott viszonozza is ezt mindenki, meg az irodában is, ahol dolgozom, mindenki köszön.
2017. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zgyzgy ***** válasza:
84%

Ez nem igaz.

Valószínűleg prosztó közegben laksz, dolgozol és kondizol.

2017. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, Zugló milyennek számít valójában itt? Én azt hallottam, azért jöttem ide mert a legcsaládiasabb, barátságosabb környéknek írta le mindenki. Ehhez képest egy rakat csöves van mindenhol, kisebbség 5000, a boltokban bunkók az eladók. Dolgozni Kőbányára járok. Ott se jobb.
2017. jún. 29. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapestiként sajnos azért látok az ilyet, de nem hiszem hogy többségben lennének az ennyire búval bélelt emberek, sajnálom hogy ilyen közegbe csöppentél bele. Közvetlen szomszédnak, és munkahelyen azért tényleg illene köszönni. Konditerem változó, valahova normális társaság jár, valahova prosztók.


Nekem az volt furcsa, hogy faluhelyen köszönni kell az utcán annak is akit nem ismerek. Meg hogy az összes szomszéd ismeri egymást.

2017. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, 1. vagyok és pont zuglói. Ott is környék válogatja, vagy közösség.
2017. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy lakóparkban nem köszönnek és kommunikálnak az emberek (tisztelet a kivételnek!), de én nem ezt tapasztalom.

Zuglói vagyok én is, régi téglaházban élek.

Nálunk köszönünk, fogjuk az ajtót, megvárjuk a liftnél a lakótársat, urambocsá' még meg is kérdezzük, hogy van. Igaz viszont, hogy a házbeliek szinte mind idősek. Abban a két lakásban, ahol fiatal albérlők élnek, ugyanaz a helyzet, mint a lakóparkodban.

2017. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csepelen lakok társasházban: felettem lévő emeleten fiatal párok laknak, mellettem egy idős néni és egy egyetemista lány, alattam egy friss házaspár. Mindenki köszön egymásnak a lépcsőházban, viszont a szomszéd lépcsőházban lakóknak már kevésbé szoktunk köszönni, mert nem tartozunk annyira össze velük, annak ellenére, hogy az épület azonos. Legalábbis én ezt figyeltem meg, 1 éve lakok itt.
2017. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem igazán a várostól függ, inkább a lakóépület típusától.

Én kisvárosban élek, de a tízemeletes panelben itt se köszönnek egymásnak automatikusan. közvetlen szomszédnak, régi ismerősnek igen, de eleve nem is lehet mindenkit ismerni, annyian laknak ott, gyakran cserélődő albérlők, stb.

ha nagyon olyan a helyzet, hogy összetalálkozunk a lépcsőházban, közel-távol senki, akkor esetleg biccentés vagy köszönés (mint az idegen túrázók az erdőben), mert úgy kevésbé feszengős a dolog, de amúgy nem erőltetjük a köszönést idegenekkel-félismerősökkel.

2017. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%
Lakóépület függő. Itt Zuglóban van egy 5 emeletes panelsor, mellette betonszékek és asztalok. A lakók rendszeresen tartanak lent "partikat", dumálnak és jól elvannak. A mi házunkban meg a fölöttem lévő emelet lakói nem is köszönnek.
2017. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pest az más.

Mi azért költöztünk vissza haza, mert az a rideg, hajtós, anyagias sznob világ nem jött be.

Nekünk szokatlan volt, és annyira nem volt nyerő hogy maradjunk.

És valóban mindenütt ott vannak a fémérzékenyek, bárhova megy az ember.

2021. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!