Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha 19 éves vagyok és a munkahe...

Ha 19 éves vagyok és a munkahelyen -ahol csak mint gyakornok vagyok- letegeznek a 35-45 éves munkatársak, én visszategezhetek? (van olyan aki tudja az életkorom és van aki nem) Illetve a főnökkel hogyan beszéljek (50 év körüli és ő tegez engem)

Figyelt kérdés
2017. júl. 5. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt célszerű az elején letisztázni, néhány éve, huszonegykét éves fejjel nekem is furcsa volt, hogy a munkahelyen tizenhéttől hetvenegy éves korig mindenki tegez mindenkit. Viszont, mivel az idősebbnek illik felajánlania a tegeződést, mindenkivel magázódva kezdtem, ez tartott úgy másfél percig.
2017. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapból magázódással illik kezdened. Az idősebb kollégák közül aki jó fej, az mondani fogja, hogy tegezd vissza. Aki nem, azt nem zavarja, hogy ő tegez, te meg magázod, de ilyen is van, bár kissé furi lehet. A főnököt mindenképpen magázd. Nekem is volt hasonló helyzet, és ha nem esett a számra a tegezés, akkor azt mondtam, hogy add már ide azt Pista bácsi! De ők 55-65 évesek voltak.
2017. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem megmondta anno egy dolgozó, hogy vagy tegezel vagy tegezel. ha udvariasabban akarsz köszönni akkor "jó reggelt\napot szia" a megfelelő forma.
2017. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!