Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom bemutat jövő héten...

A barátom bemutat jövő héten a szüleinek, hogyan mutatkozzak be?

Figyelt kérdés

Anyukának: 2 puszi, ölelés, kézfogás? Jó napot kívánok xy vagyok, nagyon örülök...és ugyanez az apával. És nemrég Franciaországban jártam és hoztam nekik direkt csokit és kézműves szappant, azt érkezésnél adjam át vagy ebédnél?

Nálatok hogy ment az ilyesmi első nagy találkozás?



2017. aug. 5. 22:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Én soha, senkinek nem köszönök csókolommal, mindig is utáltam ezt, a gyerekemet sem fogom ilyesmire tanítani. Persze ez egyéni dolog.

Jó napot, XY vagyok, aztán ahogy alakul. Kvázi soha nem kezdeményezek puszit, mert nem vagyok puszilkodós, de ha más kezdeményezi, akkor alkalmazkodom.

Én nem foglalkoztam a dologgal és halvány fogalmam sincs, nálunk hogyan ment ez, de nyilván a fentiből indultam ki s minden rendben volt. Az ajándékokat, ha nem karácsonyi, mindig megérkezéskor adom át, mert akkor jut eszembe s az én ajándékaim amúgyis olyanok, amiket el kell pakolni és vízbe kell rakni.

De csak mert én ebben nem követek szabályokat, másoknál lehet olyan, hogy azt ünnepélyesen ebéd után adják át vagy valami. Ahány ház, annyi szokás.

2017. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
37%

"Jónapot xy vagyok kb mintha valami hivatalos helyre mennek be. A csókolom meg olyan személyesebb, aranyosabb"


Miért hivatalos? Az ember a szomszédainak is jó napottal köszön.

A csókolom rettentő gagyi felnőtt embertől.+

2017. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
8.vagyok,ja és a pasid majd megmondja szerintem a nevedet, szóval, hogy "Ő itt Julcsi, a barátnőm". Szóval neked így meg nem is kell semmit csinálnod. Meg már egyébként is tudni fogják akár a teljes nevedet is, ha a pasid beszélt már rólad, hogy bemutat, de ha még nem beszélt rólad, csak meglepetésnek szán, akkor se kell több, szerintem valszeg ő fogja mondani, hogy ő itt Julcsi
2017. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
72%
Nekem a szüleim kiszaladtak a világból, amikor jó napottal köszönt valamelyik barátom, ezért inkább szóltam előre az aktuálisnak, hogy "csókolommal" köszönjön. És ez volt igaz az exeim szüleire is. Ez nem csak arról szól, hogy felnőtt-e vagy sem hanem tisztelet, kedvesség és közvetlenebb megszólítás. De akárhogy vesszük a szülők jó esetben jóval idősebbek a gyerekük párjánál, a szülőknek a gyerekeik is örökre a gyerekeik maradnak.
2017. aug. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
37%

Amikor majd a barátod bemutatott, hogy te vagy a barátnője, te enyhén meghajolsz vagy meghajtod a térded, miközben egy fél lépést hátrafelé teszel (pukedlizel). (Vigyázz, nem pukizol, hanem pukedlizel). A fejed kissé lehajtva, karjaid lógatod magad mellett. Az anyukája majd feléd lép és nyújtani fogja a kezét. Te felemeled a fejed, de közben lefelé nézel (Itt dől el, hogy az anyuka befogad vagy sem, ha itt a szemébe nézel vesztettél) A kinyújtott kezére helyezed a jobb kezed kinyitott tenyérrel, te nem fogod meg az ő kezét, csak hagyod, hogy az anyuka szorongassa a te kezed. Majd az anyuka a másik kezét ráteszi a te kezedre, hozzád lép és két oldalt megcsókolja az arcod. Te nem puszilgatod. Te csak tűröd... (Ő fogad el téged és nem te őt.) Ezután következik az apuka. Lehajtott fejjel, magad mellett lógatott karokkal felé lépsz, majd enyhén meghajolsz vagy meghajtod a térded, miközben egy fél lépést hátrafelé teszel (újra pukedlizel). Felemeled a jobb kezed és határozottan felé nyújtod, az apuka is nyújtani fogja a kezét, amikor találkozik a kezetek, te felemeled a fejed és a szemébe nézel (ezzel jelzed, hogy innen kezdve te irányítasz) apuka megszorítja a kezed, te az övét nem szorongatod, ellenben hagyod, hogy még ő el nem engedi a kezed addig nem próbálod elvenni a sajátod. Közben hozzá lépsz és megcsókolod két oldalról az arcát (férfival szemben bemutatkozáskor mindig csak a nő kezdeményezheti…), majd hátralépsz. Újra az anyuka felé fordulsz nem hagyod hogy az apuka túl sokáig körberajongjon, mert anyuka féltékeny lesz. Mindeközben nem beszélsz, nem köszönsz, nem mondod a neved, ez ráér később is. ─ Ezután mutatod a kezeid és most szólalsz meg, hogy kezet szeretnél mosni, és megkérdezed anyukától, hogy "Merre találom a toalettet?" Ezután az útbaigazítást követően, kis táskáddal, ridikülöddel elvonulsz... Először bemész a toaletre, pisilsz, pukizol, kakilni úgysem tudsz. Kezet mosol, tükör előtt megigazítod a sminked, hajad, ruhád ékszereid. Újra kezet mosol. Ruhád újra ellenőrzöd, majd visszamész és megköszönöd a lehetőséget csak így, egy rövid "Köszönöm!" Utána vársz, hogy hellyel kínáljanak. Miután leültél, magázódva megkérdezed az anyukától, hogy hogyan szólíthatod? A válasznak megfelelően egy rövid "Köszönöm!" és megismétled, amilyen nevet mondott, pl. "Marika" utána az apukához fordulsz és rákérdezel "És Őnt hogyan szólíthatom?" Mire ő mondja a nevét és valószínűleg felajánlja, hogy tegezd. Te megköszönöd és így mondod "Köszönöm Sándor" vagy ha nem ajánlotta fel a tegeződést, akkor "Köszönöm Sándor bácsi" Apuka kérni fogja, hogy ne bácsizd. Erre te "Ó, Köszönöm Sándor ". Erre szinte biztos, hogy anyuka is kérni fogja, hogy tegeződjetek, erre te "Köszönöm Marika!" ...

Néhány fontos szabály: nem fecsegsz, csak kérdésekre válaszolsz, kedvesen, jól érthetően és röviden. Te nem kérdezősködhetsz. ─ Asztalnál: lábaid nem lóbázod. Evésközben nem csámcsogsz, az evőeszközök evésközben nem érhetnek a tányérhoz, úgy hogy az halható lenne (nem csörömpölsz az evőeszközökkel)... Enni mindenből illik, ha keveset is, de kötelező (a legnagyobb sértés bármilyen étel visszautasítása az első látogatáskor). Inni csak vizet vagy üdítőt. Külön unszolásra némi alkoholos italt is illik elfogadni, de csak egy kortyot (fel ne húzd az egész pohárral, mert örökre elvágod magad.) A szalvétát gyakran használd a kezed és a szád megtörlésére, de a sminkedre azért vigyázz. Sütemények, desszertek, fagylalt... (Ezeket majd legközelebb részletezem). Pukizni nem illik, de ha muszáj, akkor csak nyugodtan, az természetes (nem kell elnézést kérni, mert ugye az nem látszik pontosan úgyse, hogy ki követte el). Asztaltól felállni, csak az anyuka után illik. Udvariasságból felajánlhatod, hogy segítesz leszedni az asztalt és a választól függően cselekedj.


Nem kel félned, menni fog.

2017. aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A csókolom az azért eléggé gáz...

Köszönöm szépen...Az utolsónak külön a regényben írt választ!

2017. aug. 6. 11:52
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Hát akko' csókolom helyett üdv:)
2017. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
20%

Kedves, szerény, halk szavú köszönést javaslok.

Szinte mindegy is, hogy melyik változat mellett döntesz, a lényeg az udvariasságon és a tiszteletadáson van.


Az ajándékokat, mielőtt leülsz feltétlen át kell adnod.

Nem a kezükbe, hanem a legközelebbi asztalra teszed ki és félhangosan megjegyezheted, hogy kéred, hogy ezt az apró ajándékot fogadják el.

Tudni fogják, hogy melyik kié, ha pedig nem tudják, akkor legalább majd témázgatnak rajta, ha elmentél. De mindenképpen jó pontnak, kedves figyelmességnek fogják tartani az ajándékot.

2017. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
29%

Hát nem tudom, de a pukedlizés nem mindenkinek áll jól.

Csak, ha törékeny alkat vagy, akkor ajánlom. Biztos nagy hatást gyakorolnál a szülőkre. De, ha nincs benne gyakorlatod, akkor nem ártana előtte gyakorolni, mert ha nem sikerül, akkor könnyen nevetségessé válhatsz.

Viszont, ha kellően könnyedén előtudod adni, akkor az nem egy mindennapi belépő lenne, az 7szentség.

2017. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%
Aztán meg, ha tájékozódni szeretnél a jövőbeni várható helyzetről, megkérdezheted a barátod, milyenek a szülei. Mi a stílusuk, mit kedvelek, mit utasítanak el, visszahúzódást vagy vidámságot kedvelnek, stb. Ezután rögtön könnyebb lesz a fentiek közül a megfelelőt választani. Mert bizony manapság mindegyik előfordul, egyesek egyik fajtát kedvelik, mások megutálják, vagy gondolnak róla magukban valamit. Nem vadidegenekhez mész, van tájékozódási lehetőséged, méghozzá első kézből. Használd és alkalmazd.
2017. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!