Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észak-Amerikában hogyan...

Észak-Amerikában hogyan zajlik egy temetés? Miben más, mint nálunk?

Figyelt kérdés
Nálunk egy polgári temetés a ravatalozóban kezdődik, aztán, ha nem hamvasztják a halottat, akkor a temetőben folytatódik, majd a halotti tor. Ez Az USA-'ban/Kanadában másképp van? Ott van egyáltalán külön egyházi/polgári?

2017. aug. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
szerintem elegendő filmjelenetet láttam már ahhoz, hogy tudjak objektíven nyilatkozni: minden ugyanolyan, mint nálunk, kivéve azt, hogy az USÁban a halotti tornak kétféle hagyománya él. Van az elegánsabb, európai stílusú, ami nálunk is szokásos, és van az afro-amerikai kulturában gyökeredző, de mostanra fehérek által is megkedvelt módi, amikor nem szomorú hangulatban tartják a tort, hanem buliznak egy jót a halott tiszteletére, kb. mintha csak a szülinapját ünnepelnék.
2017. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ún. "álló" temetés, ahol a koporsót függőlegesen teszik le.
2017. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy temetésen voltam, ahol agy pár hónapos újszülöttet temettek, aki komoly károsodásokkal született. Egy fekete kollégámnak a fia volt. A szertartás érdekes volt nekem, valamilyen más egyház szokásai szerint ment. A fekete pap szint végig vigyorogva beszélt, egyáltalán nem volt az a temetési hangulat, még majdnem egy lelkesítő standup volt. Egy temetésen azért ez elég furcsa. Plusz én addig még ilyen kicsi koporsót sem láttam, benne fekete halott kisgyerekkel...

Maga a templom is amúgy inkább csak egy padsorokkal berendezett ház volt, az a modernebb stílusú, amiket itt is építenek mostanában az újabb egyházak.

2017. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm :)
2017. aug. 30. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: A filmekben általában beszédet is mondanak a családtagok és az elhunythoz közel állók, ami tudtommal Európában nem szokás.
2017. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!