Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az illem az alábbi esetben...

Mi az illem az alábbi esetben (túl korai érkezés időpontra, emiatt konfliktus)?

Figyelt kérdés

A barátom anyjának az üresen álló lakásában élek jelenleg egyedül (párom kutatómunka miatt van külföldön két hónapig még, anyja pedig másik városban dolgozik).


Ezt a lakást amúgy ki szokták adni, és mivel addig lakom itt, amíg a barátom nem jön vissza (akkor együtt megyünk majd vissza külföldre) három hónap múlva lenne jelentkező, aki felkereste azt az embert, aki ezzel az ingatlannal foglalkozik, hogy megnézné a lakást.


A pasas bejelentkezett nálam időpont egyeztetésre, igyekeztem a kedvében járni, a legkorábbi időpontra igent mondtam, gondolván, fontos, hiszen a barátom anyja olyan kedves, hozok neki üzletet.


Az ingatlan megbízás nélküli ügyvivője, tehát ez a pasas, Egy nappal a találkozás előtt mégegyszer írtam neki, hangsúlyozva, hogy Ne Érkezzenek Korábban a megbeszéltnél (délután 16:00 óra) mert nem biztos, hogy korán hazaérek.


Sikerült hazaérnem 15:30ra, a lakást már előző nap rendbe tettem, épp zuhanyoztam, amikor 15:36kor (!!!) veszettül elkezdett hivogatni, sajnos a zuhany alól nem tudtam kiugrani.


15:40 perckor már a barátomat külföldön, és az anyját is képes volt körbetelefonálni, hogy hol vagyok és miért nem tud elérni...15:41-kor (tehát még mindig 20 perccel időpont előtt) a nyitott ablakomon ordibált befelé, hogy itt vannak - kiszóltam, hogy épp öltözködöm és EZÉRT mondtam, hogy NE jöjjenek 16 óra előtt.


Ezek után nem tudtam túl barátságos lenni vele, nyilván megmutattam a lakást, azaz megmutattam volna, mert ez a bunkó úgy tett, mintha én nem is laknék itt, elkezdte nyitogatni a szekrényeimet, ahol a cuccaim vannak, lefikázta, hogy "nyilván nem ilyen állapotban fogjuk átvenni a bérlőnek" - sértően viselkedett! Kényes vagyok a rendre, de nekem is van programom, így két táska elöl maradt.


16:01-kor már kivül voltak az ajtón, két perccel később pedig a barátom anyja volt a vonalban, hogy a közvetítő hirül adta neki hogy "nem vagyok elégedett a lakással" - ez szemenszedett hazugság volt, hiszen egyrészt imádok itt lakni, másrészt épphogy dicsértem a lakást, csak hozzátettem, de csakis azért, hogy ne legyen félreértés, hogy az elöl látható cuccok (mikrosütő, grill, kenyérgép, kávéfőző szőnyegek) az enyémek...mindezt úgy adta tovább, kiforgatva a szavaimat, mintha én lennék elégedetlen.


Így most kellemetlenül érzem magam a barátom anyja előtt, aki pedig olyan szeretetteljes velem, olyan, mintha én lennék a bunkó, rendetlen, elégedetlen szivességi lakáshasználó.


Az a kérdésem, Ti hogy látjátok, valóban annak ellenére, hogy 16:00 volt megbeszélve, és kifejezetten kértem, hogy ne jöjjenek előbb, én hibáztam?


A történet csúcsa, hogy utána láttam a spamek között, hogy hajnali 5:30kor írt egy ilyen emailt ez a pasas:

"Pedig én előbb ott leszek. Egy híres multicég dolgozója a leendő bérlő, egy multis dolgozót nem illik megvárakoztatni! Kérem, a lakást tegye rendbe! Szépen nézzen ki!"


Ezt így, ebben a stílusban.

A véleményeket előre is köszönöm! :-)



2017. okt. 28. 02:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Szerintem ő teljesen jó csinálta. Szépen átvette az irányítást, te meg hagytad.
2017. okt. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem dominanciával kapcsolatos kérdés volt.


Azt kérdeztem, ki járt el helyesen.

2017. okt. 28. 06:18
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon érdekes kérdés.

Mennyi leuralni vágyó kisfarok szaladgál a világban.

Nyugi, kérdező, Te teljesen helyesen jártál el.

Én ezt a gádzsót már az elején elküldtem volna, és odaböktem volna neki, hogy majd a MEGBESZÉLTEK SZERINT bejöhetnek, addig lehet várakozni az ajtó előtt.

A lakást ha kiveszik, ha nem, nem a jelenlegi albérlő kedvessége a döntő, ez egy bérlőnek lényegtelen.

Nekem az jön át, hogy az ingatlanos igencsak megmutatni akarta, ki a fontos ember, nyalni akart a leendő albérlőnek a jelenlegi rovására, mintegy leuralni próbálva azt.

Szóval a válasz, hogy az üzleti etikett szabályai ellen ő vétett, és nem te, mégpedig, mert nem illik a másik programját megzavarni azzal, hogy odatolakszunk - nem pár percről hanem csak nem 20 percről van szó ahogy írtad - mert azt az érzést kelti, hogy az ingatlanos gyorsan túl akar lenni rajta, ez pedig a másikkal szembeni tiszteletlenség.

A párod anyjával pedig telefonáld le, vagy üljetek le átbeszélni, de nem hiszem hogy haragudna, pláne, ha eddig jó volt a viszonyotok.

Az ingatlanosokat pedig küldd el az oda.

2017. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
1. válaszoló szerintem olvasd el újra, mert nem ment át Neked a sztori lényege, utána válaszolgass.
2017. okt. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

Most ez komoly? Kb. ugyanazt leírod, amit én és azt „mondod”, nem értettem :)


1. válasz: „Szépen átvette az irányítást…”


2. válaszoló: „Nekem az jön át, hogy az ingatlanos igencsak megmutatni akarta, ki a fontos ember, nyalni akart a leendő albérlőnek a jelenlegi rovására, mintegy leuralni próbálva azt.”

2017. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
7%

„Nem dominanciával kapcsolatos kérdés volt.

Azt kérdeztem, ki járt el helyesen.”


Kérdés tényleg nem dominanciával kapcsolatos volt, csak rá akartam világítani a lényegre, felesleges is volt szerintem feltenni, te megadtad neki a kellő tisztelete, amit ő nem viszonzott, de ugyebár mindenki a ”saját malmára hajtja a vizet”. A „ki járt el helyesen” helyett inkább azt kellett volna kérdezni, hogy ki hibázott. Nyilván mindhárman. (!)

2017. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda pökhendi sudribunkó ingatlanos, várjon szépen az ajtó előtt a megbeszélt időpontig.


Anyóssal üzletelni az álmoskönyv szerint rosszat jelent.

2017. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor egyetértetek velem. :-)


Örülök, ma beszélgettem erről a barátom anyjával, nagyon kedves volt amúgy, megértette, el is gondolkozott azon, hogy lehet, hogy ingatlanost kell váltania, mert ennek a bunkó fahsznak a stílusával, mint felé többen jelezték már, komoly probléma van.


1.válaszoló: szerintem a 2. nem ugyanazt értette rajta, a Tiéd nekem úgy jött át, mintha te megdicsérted volna a bunkó taplót. A 2. válaszoló pedig azt írta, hogy megpróbált leuralni az ingatlanos, DE én nem hagytam és ez nem tetszett neki (mármint az ingatlanosnak) és ezért lett még bunkóbb.

2017. okt. 28. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló tapasztalatom volt egy airbnb ügynököcskével, úgy látszik, ezek mind ilyen viselkedni nem tudó tahók.


Egyértelmű, hogy a kérdező járt el helyesen, kompromisszumkésznek mutatkozott, az ügynököcske pedig kicsit túlgondolta a saját jelentőségét.


Egy jogi tanács: ha Te vagy a bérlő, Te vagy birtokon belül, és Te mint birtokos, erősebb jogokkal rendelkezel, mint az ügynök, aki csak ügyvitelt lát el a tulajdonos megbízásából. Szóval ne pattogjon. De minimum lett volna, hogy Téged kér arra, hogy mutasd meg a bérlőnek amit látni szeretne, ő pedig udvariasan várakozik az előszobában. Mert az a lakás jelenleg a bérlő otthona, az van, amit ő akar és nem az, amit az ugribugrijancsi ügynök.


Tehát az ügynök volt a tahó.

2017. okt. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az ügynök volt a tahó."

Nem is kicsit! A legnagyobb pofátlanság a megbeszélt idő előtt zavarni valakit. Mert mi az általános történet? Hazaérkezel, elmész az illemhelyre, ledobod az egész napos ruhádat, lemosakszol, kicsit felfrissülsz. Ez minimum fél óra ég egy férfiembernek is.

2017. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!