Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Még soha senkitől nem kaptam...

Még soha senkitől nem kaptam borravalót. Akkor én miért adjak másoknak?

Figyelt kérdés
Tervező vagyok.
2017. dec. 4. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Hogy jön ide, hogy mi vagy? A válaszom: azért adj borravalót, mert elégedett vagy a munkájával az adott illetőnek. Ha te nem kapsz soha, vagy nem kaptál bizonyára nem voltak veled elégedettek soha. Kockás inged van e?
2017. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Akkor ne adj. 😂
2017. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Ez emberfüggő.

Tápkieg boltban többnyire a szaktudásomért kapok ( ez alatt azt értem hogy a személyre szabott tanácsokért).

Nem feltétlenül ad mindenki, de álltalában akivel kicsit többet foglalkozom, és a végösszeg nem kerek akkor pár forintot mindig hagy ott. (20-50ft)

Van aki az aprót nem szereti, kb 100forintig mindent otthagynak.

Van olyan aki kedvességből teszi, ahogy én is ezért segítek neki. Jellemzően 20-30ft az átlag úgy ha beleveszem azokat akik nem hagynak semmit.

Ez nem jelenti azt hogy veluk nem foglalkoztam volna, egyszerűen csak ragaszkodnak a pénzükhöz és nem érzik idejét az adakozásnak amit én is megértek.

Ennek ellenére mégis sokan hagynak ott pénzt. Napi 1000 forint is összegyűlik néha.

Boltban sosem hagyok, ha csak nem valamilyen maszek bolt, kocsmában, haveri kör mellett mindig, egy este akár a fogyasztásom 10%át is.

Műszaki boltokban, áruházakban nem érzem ennek helyét.

2017. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sok helyen kötelező. Pl. étterembe, pizzafutárnak, orvosnak. Van ahol pedig ajánlott, pl. fodrász vagy taxis.
2017. dec. 4. 17:02
 5/16 anonim válasza:
42%

Sehol sem kötelező, sehol sem ajánlott.

Jobb helyeken illik (étterem,bárok stb..)

Ritkán taxizok, ha szimpatikus akkor adok borravalót. Sehol sem kötelező, de van ahol ez illetlenség.

2017. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Én sem kaptam soha, mert nem olyan szakmám van, ahol szokás. Hülyén is nézne ki, ha borravalót kapna a tanár, az orvos, a közgazdász, a marketinges vagy az újságíró. De ettől még ők adnak a pincérnek meg a futárnak, mert azokhoz a szakmákhoz meg hozzátartozik. És én nem irigylem őket ezért, örülök, hogy nekem kényelmesebb munkám van.
2017. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Menj el borbélynak, akkor majd kapsz eleget...
2017. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
A borravaló az adható! Ha akarsz adsz, ha nem akkor nem. Nem túl bonyolult szerintem.
2017. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
30%
Azért, hogy ne nézzenek durung parasztnak?
2017. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Egyes "borravalós" szakmáknál előfordul, hogy egyes vállalkozások az alkalmazottak fizetésébe belekalkulálják azt, hogy az illető dolgozó rendszeresen fog borravalót kapni, és egy ennek megfelelő alacsony szintre állítják be a fizetésüket. Én pl. hallottam még olyan konkrét vendéglőről is, ahol a pincérek semmi fizetést nem kaptak, és a teljes jövedelmük a kapott borravalókból származott... bár a tipikusabb az, hogy bizonyos mérsékelt fizetést azért még akkor is adnak, ha teljesen feketén is megy a munkavégzés.

Ha nem adsz borravalót, akkor az ilyen fizetési konstrukciókban dolgozó emberek rosszul fognak járni.

2017. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!