Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » SOS! Mit irjak a tanaromnak?

SOS! Mit irjak a tanaromnak?

Figyelt kérdés

Egyetemi tanarrol van szo.

Mar a masodik beadando, amit kesve kuldenek el neki. Mit irjak az e-mailbe? Eloszor annyit irtam, hogy sajnalom, hogy kestem, itt van csatolva a feladat, de nem akarom most is ugyanazt irni, jo lenne meg valamit hozzatenni.


Bocsi, hogy nincsenek ekezetek es, hogy bena a megfogalmazas. Legyszi segitsetek!



2017. dec. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A tanár már 1800 ilyen üggyel találkozott, PONTOSAN tudja, hogy mi a dörgés, szóval ne hazudj. Vagy szimplán kérj elnézést, vagy írd meg az igazat (pl. kiment a fejedből, nagymamádat látogattad a kórházban stb)
2017. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok hazudni. Az a kerdes, hogy hogyan fogalmazzam meg a bocsanatkerest. Es esetleg meg irnek melle valamit arrol, hogy remelem ertekelni tudja a bekuldott anyagot, megha le is von a keses miatt pontot, vagy valami ehhez hasonlora gondoltam.
2017. dec. 6. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Szerintem erre semmi szükség, pláne nem arra, hogy levonjon pontot a késés miatt.


Írd ezt:


"Tisztelt tanár úr/nő,


csatolva küldöm a (blablabla) tantárgy beadandó feladatát. A feladat késedelmes beadásáért elnézést kérek.


csók,

(neved)"


Ne komplikáld, ami nem komplikált.

2017. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy egyetemre ilyen szinten jutnak be...
2017. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szinte biztos voltam benne, hogy valaki be fog szólni..:D
2017. dec. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!