Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idekgesít a...

Titeket nem idekgesít a "randomozás" és a "további szépnapozás" és egyébb angolszász majmolás?

Figyelt kérdés
A magyar nyelv a "további jó napot -t használja vagy ezer éve. Kimajmolni a TV-s firkászok zseéből az aktuális agymosát. Nekem mindig mnegüti a füölemet. Arandomozást meg meg kellett néznem a google fordítóban.

#szép #random. majmolás
2018. jan. 24. 06:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Én is szoktam további szépnapottal köszönni(nem nézek tv-t), ha valaki ez miatt sértődne meg, a továbbiakban "dögölj meg a szomszéd tehenével együtt" mondattal köszönnék neki.
2018. jan. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Alain Delon ***** válasza:
100%
Egy nyelv folyamatosan változik. Üdv a való világban! (Csak zárólejben jegyzem meg, hogy pl. a drót szavunk német eredetű, de lehetne a végtelenségig sorolni az idegen eredetű magyar szavakat.)
2018. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Inkább zavarnak az ilyen begyepesedett dinoszauruszok, mint te, akik szerint a nyelv kőbe vésett. A valóságban meg nem mi vagyunk a nyelvért, hanem az értünk, ha változtatni akarjuk akkor nyugodtan megtehetjük!
2018. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Engem ez egyáltalán nem idegesít, de annál jobban a kérdés feltevőinek hanyagsága, figyelmetlensége, lustasága arra, hogy a küldés gomb megnyomása elött átolvassa a kérdését és esetleg korrigálja!!
2018. jan. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
22%

Magyarul elég esetlen a "szép napot" köszönés, pláne ha a "kívánok" nincs mellé téve (márpedig nem szokták...). Ugyanez igaz a napszakos köszönésekre: "jó reggelt", "jó napot", "jó estét", a "kívánok" nélkül ezek is meglehetősen nyersnek, üresnek tűnnek. A "további szép napot" azért nem szerencsés, mert hallottam olyan esetről, hogy pont olyannak mondták, aki előtte öt perccel tudta meg, hogy meghalt az édesanyja, és neki abban a pillanatban elég más volt a fogalma a szép napról.


Egészségesebbnek hangzik a "viszont látásra" elköszönéskor (egyszerű, semleges, udvarias). Találkozáskor én a napszakos köszönéseket alkalmazom, természetesen "kívánok" kíséretében. Egyébként ha már a "szép napot" szeretnék egyesek újítani, akkor inkább az eredeti "have a nice day" mintájára kellene azt tenni, a "legyen szép napja" formában, elegánsabb, szebb megoldás.

2018. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
A nyelvünket félted és így írsz??? Ez valami szándékos provokáció? Kimajmolni? Ez amúgy még viccnek is rossz. Kedvem támadt megütni a füled. :)
2018. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Van kedved elolvasni, amit írtál, és átgondolni, hogy mennyire igényesen használod az anyanyelvedet?
2018. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
28%
A "további szép napot" az ósdi, öreges; de az ilyen random-féle "megkülföldiesített magyar" szavak használata nekem inkább menőnek tűnik!
2018. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Drága Kegyelmes Élet! Add meg nekem, hogy nekem is ez legyen a legnagyobb problémám... Kérlek.
2018. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Idegenszíű firkászoktól eltanulni a randomozást meg az angol szavakkal vagdalkozást nagyon menő. És ha visszajönnek az oroszok akkor megint átáltok moszkvai akcentusra? Persze enyhítő körülmény ha valaki 18 alatti suttyócska.
2018. jan. 24. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!