Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kezeljem a koros,...

Hogyan kezeljem a koros, illetlen embereket? Milyen esetek történtek meg veletek?

Figyelt kérdés

Fürdőben voltam, van ott egy gyógyászati részleg, az egyik gőzkabinba bementem, lefeküdtem, mivel volt hely bőven. Bejött egy 60 év körüli hölgy, túlsúlyos volt, és leült a fejemtől 15 centire. Kellemetlenül kezdtem érezni magamat. A mutatványát sikerült megkoronáznia azzal, hogy a férje az ölébe rakta a lábát, és 20 centire volt a fejemtől.

Nem szóltam semmit, csak felkeltem, és végig diszkréten az arcába bámultam. Abból a célból, hogy észre vegye magát, és legközelebb ne úgy viselkedjen, mintha ő érte kelne fel a Nap.


Veletek is történtek hasonlóak? Szintén az idősebbek szokása, hogy a medencében a másik mellé ülnek 2 centire, és ha arrébb megyek, jön utánam, hogy kitúrjon.


A fentebbi eset után viszont kellemes csalódás következett. A szaunába átmentem, és egy 20 év körüli lány megkérdezte, hogy felrakhatja-e a lábát (tőlem fél méterre, és nem a fejem magasságába).


Azt tapasztalom, hogy többnyire az idősebbek viselkednek "szándékosan eltaposom a fiatalabbakat" stílusban. Fiatalok között is vannak illetlenebbek, de az idősebbeknél sokkal jobban érezhető a szándékosság.


2018. febr. 17. 16:44
 1/2 KeepCalm and Anarchy válasza:
Ahh basszus nekem is egyre több csont szól be a bakancsom miatt. Mert hogy "ilyen szép lánynak inkább valami szép cipő kéne nem bakancs" (sulis takarítónő) hadd tudjam már jobban mit akarok mint más aki nem ismer... kedvencem amikor nem kérdi meg hogy leülhet e mellém inkább ráül a malhazsákomra amibe persze hogy valami gyümölcs van és össze roppant és kifolyik a leve akkor agybré kerülhet amikor szóvá teszem akkor meg én vagyok a köcsög punk... Meg a másik kedvencem amikor megkérdem normálisan a tömött buszon hogy leülhetek e bunkón mondja hogy igen oda ülök és amikor száll le akkor nem szól hanem próbálja átfúrni magát az amúgy is szűk ülések közt aztán amikor nem engedem ki akkor is én vagyok a szemét. Meeeg amikor széttapossák a bakancsom és nekik áll feljebb hogy én miért vagyok ott... Még jó hogy az acélbetét miatt nem érzem a 150 kilókat... Legjobb amikor köszönök nekik rám néznek és elfordulnak... Attól hogy nem nézek ki úgy mint a többi még sokkal normálisabb vagyok sok téren a kirekesztés miatt. Kisregény befigyel
2018. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, én is hasonló tapasztalatokkal szolgálhatok.

Vásárlásnál a nagydarab nők főleg az idősek nem várják meg, hogy kipakoljam az árut a szalagra, hanem az én termékeim mellé rakosgatják fel a sajátjukat. Amikor éppen fizetek, már arrébb löknek a kasszától. A postán is szó szerint közvetlenül mellém állnak, ami elég idegőrlő, mert senkinek semmi köze a csekkjeimhez stb és a boltban, postán is ez történik.

Nem figyelnek az idősek, másoknak nekitolják a kocsit, rátaposnak a lábukra...


Nem általánosítás, de sajnos nekem is főként a nagydarab valamint idős emberekkel vannak negatív tapasztalataim.

A tízen- huszonéves fiúk is mindig udvariasak velem, de a nagydarab, idős emberek pofátlanok.

2018. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!