Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság megmondani egy...

Bunkóság megmondani egy családtagnak, hogy ne csámcsogjon, mert undorítónak találom és zavar?

Figyelt kérdés
2018. febr. 20. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem az, az a bunkóság, amit ő csinál.


Én gond nélkül szólok ilyenkor, hogy Petike légyszi kicsit halkabban csámcsogj mert nem hallom Mariska nénit, meg amúgy sem illik.

2018. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

“mert undorítónak találom és zavar?”

Így igen. Valami visszafogottabb, eseteg vicces formában nyugodtan. És négyszemközt, nem az alázás a cél, hanem a simább együttélés.

2018. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%

Nekem is rossz szokásom hogyha gyorsan eszek vagy nagyon jó ízűen akkor csámcsogok. Nem direkt, sőt én észre sem veszem. Rokonoknál voltam régebben és ők rám szóltak miatta. Nekem olyan rosszul esett hogy utána nem is akartam náluk enni nehogy zavarjam már őket ..

De szepen lehet szólni amúgy szerintem, nekem pl nem olyan szepen szóltak

De ha mondanád is hogy zavar azt ne tedd hozza szerintem hogy undorító max kérdezz rá hogy tudod hogy csamcsogsz?

2018. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen stílusban bunkóság, igen. Nyilván nem direkt csámcsog, a többség észre sem veszi a saját hangját. Nyugodtan szólj neki, hogy figyeljen oda rá, mert nem illik csámcsogni, de ennyi. Nem kell mellé megalázni mindenki előtt, hogy undorító és stb.
2018. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen formában igen, hogy "fú, de undorító". Az, hogy zavaró és nem illik, azt már nem bunkóság így megmondani.
2018. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Aki ezt mondja az egy senkiházi! Gyűlölöm azokat az undorító férgeket akik csámcsognak! Fúj!
2018. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szépen egyé mer' elveszem!
2018. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!