Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Előkelő étteremben mennyire...

Előkelő étteremben mennyire illik otthagyni az ételek nagyját?

Figyelt kérdés
Rossz evő vagyok és általában mindenből csak egy bébiadagnyit szoktam megenni, a többit otthagyom a tányéron. Attól félek, hogy előkelő étteremben emiatt rossz szemmel fognak nézni rám (jövő héten lesz az alkalom, meghívtak). Ilyenkor mi az illem, hogyan szokás kezelni az ilyen helyzeteket?

2018. febr. 23. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Előkelő étteremben nem illik ezt bébi, ha otthagyod az ételt, kivágnak mint hasas macskát szarni.
2018. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Francot, első csak trollkodik.:-) Igényes étteremben amúgy sem a mennyiségre mennek rá, és a vendég kívánsága az első. Nyugodtan megbeszélheted a pincérrel, hogy kisétkű vagy, mit tudna ajánlani, de akkor se dől össze a világ, ha a fele kaját otthagyod a tányéron.
2018. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, tehát beszéljem meg a pincérrel, hogy kis adagot hozzon? És addig mit illik csinálnom, ameddig a többiek étkeznek az asztalnál? Az a helyzet, hogy én kerülni szoktam az éttermeket, de most belerángattak ebbe, ráadásul azt mondják hogy nagy asztalok lesznek, így külön ciki számomra az egész.
2018. febr. 23. 23:19
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Ne beszélj meg semmit, nem vagytok egy szinten. Te vagy a vendég, te parancsolsz, neki az a dolga, hogy végrehajtsa. Ha otthagyod a háromnegyed részét, ahhoz sincs semmi köze, az a dolga, hogy vigye el gyorsan és hangtalanul. Ha az asztaltársak hosszabban esznek, húzd magad is az időt, pl. többször teszed le a kanalat, szájat törölsz, iszol egy fél kortyot, kedvesen az asztaltársnak mondsz valamit (megvan az olimpiai aranyunk), újból szájat törölsz, folytatod az evést, stb.
2018. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a pincér azért van, hogy kiszolgáljon, utolsó, de nem a lábtörlőd, hogy gáz lenne tanácsot, javaslatot kérni tőle, ezt csak prolimentalitásúak gondolják.:-) Tisztában van az ételekkel, adagokkal, és ezzel IS ki tudja szolgálni a vendéget, hogy információt, javaslatot ad. Elég sok első osztályú étteremben voltam már. Otthagyhatja a vendég 2 falat után is a kaját, de sokkal korrektebb, ha tudja előre, hogy nem fog sokat enni, hogy ennek megfelelően választ ételt.

Egyébként nem kötelező végigenni egy 4-5 fogásos komplett menüsort, választhatsz csak előételt, vagy ún. köztes ételt is, elég nagy választék van jobb helyeken, meg egy könnyű desszertet.

2018. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Annyit egyél csak, amennyi jólesik, a maradékot meg előkelően borítsd bele egy reklámszatyorba, és vidd haza a cicáknak.:)
2018. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Már nehogy egy hétosztályos pincértől kérjél tanácsot...
2018. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Vigyél engem is magaddal és garantáltan nem lesz maradék.:)
2018. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de én se -bírom soha megenni az adagokat, nem is járok étterembe, csa ha nagyon muszáj. Pl esküvőn, 3 emberre való adagot kaptam, felajánlgattam a többieknek...
2020. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!