Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy átlag egyetemi menza,...

Egy átlag egyetemi menza, hogy néz ki és mi az etikett?

Figyelt kérdés

Életemben nem ettem még menzán (basic étteremben is csak családtagokkal voltam még kiskoromban és megcsináltak mindent helyettem), viszont szeptembertől egyetemre járok és most szeretnék először elmenni a helyi kajáldába viszont nem szeretnék beégni, mert amúgy elég életképtelen vagyok. :'(

A következőekre lennék kíváncsi:

Hogy néz ki egy átlag egyetemi menza?

Először kell-e fizetni vagy utólag?

Hogy kell kikérni a kaját? Csak mondom, hogy mit akarok enni, kiszedik, megvárom és szépen elviszem vagy nekem kell levenni a tányérokat és azon a "sínen" végigmenni a fogások előtt és kikérni? :D

Mit jelent, hogy fél menü? (csak levest foglal magába vagy lehet külön csak másodikat rendelni leves nélkül?)

Ha végeztem az evéssel, akkor a maradékot/tányérokat és evőeszközöket hova kell visszavinni?

Vagy vannak pincérek akik kiszolgálnak és borravalót kell adni nekik?

Meg milyen egyéb dolgokra figyeljek, hogy ne tűnjek bénának?

Remélem vannak itt jó szándékú emberek, akik tudnak segíteni nekem ilyen evidens dologban. :D



2018. márc. 5. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi :) Majd kitapasztalod, felméred a terepet, amikor ott vagy! Ne idegeskedj! "Mindent a maga idejében"
2018. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Honnan tudod, hogy egyetemre jársz majd? Nem biztos, hogy felvesznek. Sőt...
2018. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Rosszul értelmezted (vagy én fogalmaztam rosszul). Szóval már szeptember óta egyetemista vagyok és most először szeretnék elmenni végre normális helyre enni. Pls, világosítsatok fel hogy/mi/merre/meddig van egy egyetemi menzán. Totál életképtelen lúzer vagyok. :(
2018. márc. 5. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Rendben, csak áruld el, milyen szakra jársz.
2018. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan menza ahol ki vannak téve az ételek, és a konyhás néninek mondod hogy "csókolom ebből a rántott húsból kérek szépen rizzsel", ő kiszedi neked, és a pénztárnál fizetsz.


Vagy van olyan ahol magadnak kell kiszedned ami szimpatikus, és a tányér súlyát mérik le a pénztárnál.


Mindenesetre leülsz, megeszed, és ha végeztél a tálcát amin a tányérod és az evőeszközök vannak visszaviszed. Vagy van egy cucc kirakva ahol a tálcákat gyűjtik, vagy van egy mosogatós néni akinek egy ablakszerűségen be tudod adni.


A fél menü szerintem fél adagot jelent.


De állj be a sorba és csináld azt amit a többiek, akkor nagy baj nem lehet.

2018. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Az ilyenek fognak vezetni minket...
2018. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
59%
Egyben igazad volt. Tényleg életképtelen vagy.
2018. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor én válaszolok normálisan. :D Nem tudom, melyik suliba jársz, lehet máshol máshogy van, de én a BGE-re járok, és ott fogsz egy tálcát, azzal beállsz a sorba, ki vannak a téve a kaják, mondod, hogy melyiket kéred - menüt vagy csak levest, vagy csak másodikat, vagy milyen kombinációban), utána mész tovább, ott a kassza, fizetsz, leülsz egy asztalhoz, eszel, ha végeztél pedig van egy kocsi, amire rárakod a tálcádat mindenestől. :)

Nekünk így volt általános iskolában is (csak ott nem kellett fizetni) meg gimiben is, szóval nem hiszem, hogy nagy különbségek lennének másik iskolákban, max annyi, hogy a tányért nem hagyod rajta a végén a tálcán, hanem be kell tenni valahová. De úgyis látod majd a végén, hogy a többiek hogy csinálják, meg mikor ott állsz a sorban is segítenek tuti. :D

2018. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!