Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az elképzelhető, hogy egyes...

Bébi-bogyó kérdése:

Az elképzelhető, hogy egyes Nyugat- európai országokban másképpen értelmezik a mindennapi higiéniát, mint nálunk? Például, hogy a napi tisztálkodást nem veszik olyan komolyan és hajlamosak ki-ki hagyni egy-egy napot a fürdéssel?

Figyelt kérdés
Ezt nemrég hallottam, de én még soha nem voltam külföldön, tehát nincs személyes tapasztalatom a dologról. Olyan emberek válaszára számítok, akik életvitelszerűen élték/élik meg a nyugati hétköznapokat. Előre is köszönöm

2018. márc. 17. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. így van. tapasztalatom van: Svájc, Belgium, Skandinávia
2018. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, viszont olyant is tapasztaltam, hogy az osztrák hegyekben egyszerre szálltunk vonatra helyi turistákkal. Kb. ugyanazon az útvonalon jöttek, ugyanolyan tempóval, ugyanolyan hőségben mint mi. Mi büdösek voltunk az izzadtságtól, ők meg mintha most jöttek volna ki a zuhany alól.

Ez részben magyarázható lenne antimacis sportruházattal, de nem egészen. De szerintem sima hétköznapi öltözék volt rajtuk.

2018. márc. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl Az angoloknál igénytelenebb népség nem sok van Európában. Személyes tapasztalatból mondom.
2018. márc. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Franciák. Viszont nálunk sem fürdik mindenki minden nap. Az izzadás az étkezéstől is függ illetve a gyerekkori szoktatástól. Az osztrákoknál nekem is az a tapasztalatom, hogy nem izzadnak úgy, mint mi magyarok.
2018. márc. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A németek is csodálkoztak a magyarokon, hogy mindannyian mindig lezuhanyoztunk meló után.

- Milyen tiszták ezek az Ungarok ! - hallottam egyszer.

Közülük a fele sem, illetve nem mindig.

Annyi viszont igaz, hogy az ő munkájuk többnyire nyugisabb volt.

2018. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert szerinted nálunk minden ember minden nap lefürdik?

Akkor szállj fel egy meleg nyári napon egy bp-i villamosra, majd meg fog változni a véleményed.

2018. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valaki nem fürdik minden nap, még lehet igényes és tiszta. Sőt, néha pont a mindennapos fürdés a káros. Magyarországon pl. sok orvos a pikkelysömörös vagy ekcémás betegeknek alapból azt tanácsolja, hogy csak kétnaponta zuhanyozzanak. De ha csak simán érzékeny, száraz bőröd van, ez akkor is praktikus. Természetesen ha nagyon meleg van, vagy keményen sportolsz, akkor többször kell, de egy átlagos téli napon ez simán elég. (Sok dezodora amúgy ezért írnak 48 órás hatást. )
2018. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemrég láttam egy angol riportot, ahol éppen erről volt szó.

Rákerestem magyarul, és pondosan azokat az adatokat adja meg, amelyeket ott hallottam.


[link]

2018. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!