Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetértetek abban, hogy...

Egyetértetek abban, hogy bemutatkozáskor normális a puszi?

Figyelt kérdés

Néhány barátommal vitatkozunk ma ezen, hogy normális-e, ha egy idegent, akivel nem is beszéltünk még bemutatkozáskor megpuszilunk. Én már-már azt mondanám, hogy egy alapvető dolog, de ha a másik netán meghátrál, persze nem erőltetem.

Illetve az is a vita részét képezte, hogy barátoknak hogy köszönjük. Fiúbarátoknál ugye kézfogás, lánybarátokkal viszont nálam ölelés, de van, aki meg is szokta puszilni a lány barátait.



2018. márc. 18. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem adok puszit se idegennek, se ismerősnek, csak a páromnak és a családomnak. Nem szeretem és kellemetlen.
2018. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. A hölgyek egymás között is nyugodtan foghatnak kezet, főleg, ha még vadidegenek. Hamár egy ideje ismeritek egymást akkor lehet ölelés meg puszi, de egy idegennek nem normális. Az megint egy komplikált történet, ha egy barátod mutatja be a hölgy ismerősét. Ott esetleg könnyebben megy ez a dolog.
2018. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy meghallgatja nevemet és elárulja övét, nem jár puszi.
2018. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen fizikai kapcsolat létesítése túlzott közvetlenség egy idegen részéről.
2018. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, puszit adok egy nőnek aztán jönnek értem szexuális zajlatás vádjával.

Elég a bemutatkozás,semmi tapi.

2018. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha te fiú vagy, bemutatkozáskor meg kell várnod, hogy egy lány kezet nyújt-e vagy pedig megölel és/vagy megpuszil, és aszerint viselkedned. Ugyanazzal a lánnyal az üdvözlési forma idővel változhat, így minden egyes találkozáskor neked kell hozzá igazodni. (Az is előfordulhat, hogy még csak kezet sem nyújt, ami neveletlenségnek tűnhet, neked viszont ilyenkor nem illik kezét nyújtanod).


Ha esetleg lány vagy, akkor rád épp a fent leírtak ellenkezője vonatkozik, azaz neked kell a számodra megfelelő forma szerint üdvözölni a fiút.

2018. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

>> már-már azt mondanám, hogy egy alapvető dolog


Nem alapvető dolog, még csak nem is normális. A köszönésnek sem része a kézfogás, az csak egy ráadás bizonyos körökben. Érthetőbben: lehet köszönni (és bemutatkozni) kézfogás nélkül is.

2018. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Kérdező, ennyi erővel az interjúztató HR-est is megpuszilod, akinél állásra jelentkezel? Közelebbi kapcsolatban lévő barátok, rokonok között normális. Én mondjuk csak a páromat és anyukámat puszilgatom.
2018. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én irtózom ettől a szokástól, hála istennek én úgy látom megy kifelé a divatból. Még ismerősök, barátok között is nagyon dívott ez a dologm ideje elkopnia, annyira megjátszós az egész.
2018. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Baráti körön belül, ill. meglévő baráti társaságba bekerülő lány esetén teljesen normális. (Ha ez nincs láthatóan ellenére.)

Ha nem egy kialakult baráti körről beszélünk, akkor túlzott bizalmaskodás.

2018. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!