Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valóban szokás ez Németországban?

Valóban szokás ez Németországban?

Figyelt kérdés

Több angol nyelvű kommentet, bejegyzést is olvastam arról, hogy a német kultúrában abszolút szokásos dolog megbámulni az embereket. Mondhatni, normális.


Akik közülünk, magyarok közül kint élnek, ti is megtapasztaltátok ezt?



2018. ápr. 22. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tapasztaltam.
2018. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam az évek során még ilyet. Pedig jópár ezer emberrel találkozok naponta.
2018. ápr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság.
2018. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Én itt Magyarországon is megbámulom az embereket,nem tudtam, hogy ez ilyen helyhez kötött dolog. :D
2018. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem konkrétan az embereket, hanem bármit, ami szokatlan, akkor is, ha az történetesen egy ember. Ezért van az, hogy ha a német autópályán baleset van, beáll mind a két sáv, mert az összes elhaladó bámészkodik.
2018. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Berlinben a férjemmel pont azon lepődtünk meg, hogy itt mennyire NEM bámulják az emberek egymást.
2018. ápr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

EZ hülyeség, itt élek közel 30 éve, de még nem tapasztaltam ilyet.


Az egyetlen, amire utalhat ez a megjegyzés, hogy ott az utcán nem kerülik egymás tekintetét betegesn az emberek, hanem ha valaki szembe jön, arra rá lehet nézni, söt illik egy kis mosollyal jelezni, hogy észrevetted és embernek nézed. NIncs meg az a beteges felfogás, amit MO-on sokszor tapasztalok, hogy ha valaki rád néz (NEM bámulni!), az valami rosszat akar neked tenni!

2018. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
en csak 4 eve elek itt, de az tuti, hogy otthon sokkal jobban bamulnak...
2018. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy pont magyar szokás másokat kellemetlenül megbámulni
2018. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, még akkor sem, ha nagyon különös a kinézeted. Magyarországon szokás, hogy bamulják az embereket, de ott nagyon, és ez nagyon idegesitö annak, aki nem ott él és elszokott ettöl.
2018. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!