Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen ruha nem illetlen még...

Milyen ruha nem illetlen még ilyen nagy melegben temetésre? Elfogok ájulni.

Figyelt kérdés

Térd alatt érő fekete szoknya és fekete hosszuujju elegáns felső,fekete harisnya,fekete szandál,vagy szoknya helyett nadrág van kitéve holnaputánra,11kor lesz...

de én már a ma reggeli 7órás hőségtől is megszédültem...

hogy öltözzek igy?mi az ami már illetlenség?

Más hogy bir végigállni ennyit?2 óra simán lesz,és pont a déli hőségben napon...nem szeretném ha még rám kellene figyelni,van elég bajuk is

elmenni muszáj


2010. jún. 14. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan vegyél rövidujjút, én nyáron azt veszek (és nem vagyok soha egyedül ezzel)és nem veszek harisnyát.
2010. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csupasz lábbal semmiképp nem szeretnék,idős bácsi temetése,sok idős lesz,én meg huszonéves vagyok,ezt biztosan megszólnák...
2010. jún. 14. 10:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor se vegyél harisnyát az melegít be....szerintem valami fekete egyberuha kéne, vagy egy fekete hosszú szoknya, egy fekete rövidújjú inggel...
2010. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fekete szoknyához vagy nadrághoz nyugodtan felvehetsz egy teljesen fehér rövidujjú inget. Kedden voltam temetésen, és a megjelentek fele így volt öltözve. Én fekete ingben voltam és rettenetesen melegem volt, nem venném fel újra.
2010. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az illemszabályok szerint csak a közeli rokonoknak illik teljesen feketében menni temetésre. Szerintem is vegyél fel valami fehéret hozzá, az a szegény bácsi se örülne, ha a temetésén elájulnál, mert hőgutát kaptál. A harisnya se kötelező a kánikulában.
2010. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz meleg.
2010. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bokáig ér a szoknya, nyugodtan menjél csupasz lábbal, csak zárt legyen a cipő, egy vászon balerinacipő jó lenne például, az nem is töri fel a lábad a melegben. És jól mondja az előző válaszoló, vehetsz rövidujjút, egy jó bő blúzt vagy tunikát szerintem, úgysem baj, ha nem csinos, fő, hogy ne tapadjon rád. Ha szerencséd van, olyan helyen lesz, ahol van árnyék, fák vagy egy kinyúló tető a kinti rész fölött, elvégre nálad idősebbek, gyengébbek is ácsorognak egy temetésen, erre azért szoktak gondolni. Eső is lehet, ahogy most elnézem. Ahol én voltam legutóbb, ott megoldották. De azért helyes, hogy okosan felkészülsz az öltözékkel.
2010. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nem vér szerinti rokon,az egyszem unokája jövendőbelije vagyok,első sorban fogok állni,full fekete zárt öltözéket kért párom...

és se fa semmi árnyék,tudom hova fogják

fehérbe még asenkit nem láttam temetésen,errefelé még a sötétkékért is megszolják az embert...

(csak a vérnyomyásom nem fogja birni)

2010. jún. 14. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Akkor öltözz be ha rosszul leszel majd mond a párodnak "drágám nem bírta a vérnyomásom". Ha meg zsarnok akkor menekülj
2010. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még a leghivatalosabb alkalmakra sem írja elő a protokoll a harisnyát kánikulában. Amúgy ilyen alkalmakkor kell, de kánikulában nem. Plusz a hosszúujjú sem kötelező, hiszen nagyon meleg van. A rövidujjú nyáron az időjáráshoz illő viselet.
2010. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!