Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki nyújt először kezet?

Ki nyújt először kezet?

Figyelt kérdés

A hét végén párom és én találkozni fogunk a leendő orvosommal. A leendő orvosom nálunk pár évvel idősebb férfi.

A kérdésem: ki nyújt először kezet?

Párom 28 éves férfi, én 26 éves lány vagyok, a doktor 6-8 évvel lehet idősebb nálunk.

Még soha nem találkoztunk.


2018. máj. 15. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
elég egyértelmű, a doktor az idősebb, ő fogad benneteket, ő nyújt kezet. Ha megtörténik egyáltalán. Az is lehet, hogy csak a pároddal fog kezet, de ez nem jelent semmit, én sem nyújtok kezet nőknek soha, mindenhol más a szokás.
2018. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először a doki nyújt kezet, 2 okból is: ő az idősebb és ő a "házigazda", azaz hozzá mentek, ő van "otthon".

Kezet nyújtani is csak ő nyújthat, ugyanezen okokból kifolyólag. És nőnek is nyújthat kezet.

Az nem egy szilárd törvény, hogy nőknek nem nyújtunk kezet... Van, amikor igen... Éppen erre valók az illemszabályok, hogy meghatározzák: ki kinek, mikor, stb.

Csak egy-egy példa:

1. Utcán összefutok (én férfi) egy hasonló korú szomszédnővel - ekkor ő nyújthat kezet nekem, mert ő a nő.

2. Férfi igazgatóként a vállalat folyosóján összefutok egy női alkalmazottammal - csak én nyújthatok kezet, mert első ami számításba jön: a rang /beosztás (második a kor és csak harmadik a nem).

2018. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!