Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezhetem-e az illetőt?

Tegezhetem-e az illetőt?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan szituáció, hogy találkozni fogok a kedvenc (színházi) színészemmel a darab után egy fotó erejéig. Ajándékba adok majd neki egy kézzel készített kártyát amire írok is. Az lenne a kérdésem, hogy tegezhetem-e a levélben illetve személyesen? Ő 27 éves férfi, én 19 éves lány vagyok, és nem ismerjük egymást. Előre is köszönöm :)

2018. máj. 20. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem illik tegezni egy ismeretlent, akkor sem, ha színész.
2018. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegezheted, de nem tudni, neki tetszik-e majd. Ha lazább egyén, akkor nem fogja zavarni, de az is lehet, hogy igen.
2018. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Színész vagy sem, azért 27 éves az még messze nem egy "csókolom" kategória, én 30 évesen baromira feszengek, amikor 18 évesek jó napotoznak. :D Szóval nyugodtan. De a helyszínen szerintem biztosan érezni fogod, mi a helyes.
2018. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%

Fel kellene fogni végre, hogy a tegeződés nem akárkinek megengedett, hanem egy bizonyos közelebbi (meghittebb) kapcsolat velejárója. Nem hiába alakult úgy ki, hogy az etikett (illem) megszabja: ki kinek ajánlhatja fel...

Te honnan veszed a bátorságot, hogy egy idősebb közéleti személyiséget botor módon letegezz ?

2018. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó... Én meg azt nem tudom te honnan veszed a bátorságot ahhoz, hogy ilyen hangvételben írj nekem, mikor én egy normális kérdést tettem fel. Ha már itt tartunk, akkor úgy tudom, az etikett szerint a nő ajánlhatja fel 18 év felett a férfinak a tegezést, fordítva illetlenség, legyen bármekkora a korkülönbség...

2018. máj. 21. 21:30
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Rosszul tudod.
2018. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor idéznék:

,,Az etikett szerint az azonos neműeknél a magasabb rangú, eltérő neműek esetében pedig a nő joga a kezdeményezés, sőt ez utóbbi akkor is elsőbbséget élvez, ha nála jóval magasabb rangúval áll szemben. Ez utóbbiból következik, hogy a férfi nem kezdeményezhet tegeződést a nővel, de vissza sem utasíthatja, az ugyanis sértésnek számít."

2018. máj. 21. 23:05
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy marhaság. Sok össze-vissza másolt illemtankönyv jelent meg, egymás hibáit is idézik, egymás rossz példáira hivatkoznak.


Próbáld meg 28 éves nőként letegezni a saját iskolád férfi igazgatóját, egyetemed férfi rektorát, üzemed férfi főmérnökét... Örülhetsz, ha egy kirúgás helyett (szakszervezet) nyilvánosan jól leteremt, mint bunkót.

Ugyanis első kritérium, ami után rangsorolunk (ki kinek köszön előre, ki kinek ajánlhatja fel a tegeződést), az a rang, állás, tisztség. Második a kor, harmadik a nem.

2018. máj. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amiről te írsz egy másik eset. Az illető jelen esetben nem a főnököm, hanem egy rangban velem egyező személy... Nem közszereplő, ahogyan te mondtad.
2018. máj. 22. 07:02
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Amennyiben kéretlenül letegezed, lehet, hogy "olcsó prédát" gyanít és felragyog a szeme... (talán éppen ezt akarod). De az is előfordulhat, hogy azt mondja: Legyen szíves és ne tegezzen, nem őriztük együtt a libákat !!
2018. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!