Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A színházba, operába miért...

A színházba, operába miért nem engednek be utcai viseletben?

Figyelt kérdés
Nekik nem mindegy mit visel a néző?

2018. máj. 31. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem engednek be? Változott valami?


Pesten élek. Sajnos az utóbbi pár évben nem jutottam el színházba, de korábban láttam az Magyar Állami Operáházban, esti előadáson strandpapucsos, farmeres, haspólós lányt. Ugyanit pasit koszos farmerben, kinyúlt, koszos pólóban, kezében bevásárlószatyorral.

Igan olyant is, hogy egy vicces színházban a "milyen az ideális nő? Alacsony és lapos a feje" vicchez (nem írom tovább, mert nem menne át a szűrőn) nagyestélyiben parádézó hölgyeket, smokingba bújt urakat. De én köztük csak sportosan elegáns voltam.

2018. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Temetésre szoktál menni bohóclemezben? Hát esküvőre gyászruhában?

Vannak helyek, amelyeknek van egy szokásrendszerük, stílusuk, hagyományuk, szokásuk, színvonaluk!

Az ember az intelligenciáját azzal fejezi ki, hogy ezeket ismeri és betartja. Az operába például minimum elegáns utcai öltözetben. Vagy ünnepélyes öltözetben. A kultúrát mégy meglátogatni. Mehetsz esetleg szakadt (rendi) farmerben is, de akkor (ha nem is mondják) mindenki tudni fogja, hogy tahó sznob vagy, és úgy sem érted, amiért odamentél.

2018. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Előfordult már olyan nyílt nap, hogy megengedték embereknek is, hogy egyszer életükben megnézhessék ők is az Operaházat belülről. Igen, ballonkabátos kisnyugdíjasok bevásárlószatyorral is voltak már benne. Nem csak Ottó von Habsburg őexcellenciája és körei...
2018. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Nekem minden viselet lehet utcai ><, de helyfüggő gondolom, volt olyan templom, ahonnan ismerősömet kiküldték, mert kiderült hogy nincs megkeresztelve, én meg valahova apácák közé bementem már olyan ruhába ami nem odaillő és senki nem szólt meg érte, emberfüggő ez nagyon.
2018. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tgt ***** válasza:
42%
Operába tényleg ki kell öltözni, de színházba simán beengednek utcai ruhában.
2018. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem tiltja azt, hogy valaki utcai viseletben nézzen meg egy operaelőadást. Téves állítás, hogy nem lehet így bemenni.
2018. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!