Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ennyire anyagias mindenk...

Miért ennyire anyagias mindenki, vagy velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy még egyetemre járok de már dolgozom is. Nem keresek kirívóan, de még DIÁKMUNKÁS vagyok (havi kb. 180.000 forint attól függően, hogy mennyit tudok menni dolgozni, de ez a plafon) úgy, hogy nem is teljes munkaidőben dolgozom. Mostanában mindenki elveszi a kedvemet a szüleimen kívül, ha a munkáról van szó. Általában ez úgy megy, hogy megkérdezik, hogy milyen a munka (nagyon szeretek ott dolgozni, azt csinálom amit szeretek, köze van a "hobbimhoz" végülis) aztán szóba kerül a fizetés és mikor mondom, hogy ennyi és ennyi akkor mindenki olyan lesajnálóan mosolyog, van aki még hozzá is teszi, hogy hát az nem olyan sok így, hogy diplomás vagyok. (most fejeztem be az alapképzést). Ez nekem marha rosszul esik és mindig az jár a fejemben, hogy mikor kisebb voltam mindenki azt mondta, hogy az a léyneg olyat dolgozzak majd amit szeretek és engem mindig is ez motivált de már lassan kb. kezdem "szégyellni" hogy "csak ennyit keresek" mert mindenki olyan rohadt anyagias még olyanok is képesek ezt mondani akirlő nem is gondoltam volna (barátokról/családtagokról van szó). Tudom, hogy nem egy álomfizetés, de nem is olyan szakot végeztem (orvosi/jogi/informatika stb.) ami pl. a havi 300.000-400.000 -es fizetést indokolná.

Szerintetek jogos, hogy rosszul esik? Vagy tényleg annyira kevés lenne ez a kereset? Mit lehet ilyen esetben válaszolni? Mindig az jár a fejemben, hogy "legalább azt csinálom amit szeretek" de amikor egyszer ezt mondtam meg azt, hogy szeretek ott dolgozni akkor a válasz az volt, hogy "majd ráunsz". Miért ilyen a mentalitása sok embernek?


2018. jún. 17. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Mert olyanok mint a zombik. A zombik is szeretik megharapni a másik embert hogy ő is zombivá váljon. Az emberek is azt szeretnék elérni hogy ha ők hajtanak a minél több pénzért és mellette nem is azt szokták csinálni amit szeretnek, akkor másban is el akarják ültetni ezt az érzést hogy keressenek többet akár annak árán hogy nem azt csinálják amit szeretnek. Máshogy fogalmazva, ha az ő tehenük megdöglött akkor dögöljön meg másé is.

Friss diplomásként engem is zavart mások anyagiassága amiről írtál. De aztán egyre jobban csesztem rá és az átlagnál is jobban csak azt csináltam az életben amit szerettem. És nem azt amit mások szerettek volna hogy csináljak.

Van is egy ide vonatkozó idézet:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."

Vagyis ha elérnék azok az emberek hogy azt csinálod amit ők szeretnének és nem amit te, akkor boldogtalan lennél mint ők.

Én csak azért is úgy éltem ahogy akartam és nagyon de nagyon bejött. Mások tanácsa csak akkor érdekelt ha netán értékesnek találtam, ha pedig nem akkor nem voltam az olyan emberre kíváncsi hisz kártékony emberekre úgy van szükség mint kertben a gyomra.

2018. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Munka szeretetből nem tudsz zsemlét venni. Pénzből tudsz.
2018. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a választ!


Második : ezt az érvelést meg is érteném, ha valaki éhbérért dolgozik, de nem gondolnám hogy ez az a kategória (főleg hogy mint mondtam ez még csak diákmunka).

2018. jún. 17. 23:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked ez a pénz jó. Meg tudsz belőle valósítani, amit akarsz. Akkor itt a vége.


Budapesti albérlet 35nm 150 ezer.

Havi munkába járás 15.

Gyógyszerek 30.


Es nem ettem, nem sportoltam, nem voltam kikapcsolódni (egyszerű kirándulás, kiállítás).


Get real. Az élet drága.

2018. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kezdő munkának jó.

Majd tapasztalatot szerzel és lesz jobb. Az, hogy többen mondták, ennél többet érne a munkád, egy olyan visszajelzés, ami nem téged minősített, hanem a fizetést. Ezt rakd össze magadban. Különben sokszor kerülhetsz olyan helyzetbe a félreértések miatt, ami felesleges feszültséggel jár.

2018. jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Jó az a 180.000 diákmelóért. Mondd nekik hogy nem itt akarsz megöregedni, de egyenlőre bejön. De miért is kell másoknak megmagyarázni? F4sz kivan néha az ilyen károgókkal.
2018. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem károgna, sosem kérnél többet :)
2018. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Diákmunkáért teljesen jó, reális. Sőt később ha végeztél se kérhetsz bármennyit friss diplomásként. A szakmai tudásoddal és tapasztalatoddal fog emelkedni a béred.


Ha meg tudsz élni abból amit szeretsz csinálni akkor ez teljesen jó.

2018. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Irigyek Rád, ez táplálja a rosszindulatukat. Ők már eleve kiégtek az életükből, a másik kedvét is el akarják venni, nehogy már valaki boldog legyen. Eleve mondanod sem kellene a fizetésedet, mi közük hozzá? Az erre irányuló kérdéseket szépen kerüld, ne turkáljanak a pénztárcádban. Például mondhatnád azt: "Miért érdekel a fizetésem?" És Te mosolyogj sejtelmesen. Két egyetemi diplomával, két nyelvvizsgával keres ennyit egy középiskolai tanár (MA képzéssel) 10 év tanítási gyakorlat után főállásban.
2018. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!