Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kérdésem a következő: Ha...

Odin-15 kérdése:

A kérdésem a következő: Ha találkozok egy régi lány ismerősömmel hogyan illene köszönnöm? (tudom, tudom, valakinek ez könnyen megy, valaki másodpercek alatt ki talál egy vicces ugyanakkor (alkalomhoz) illő köszönést) kézfogás? Csak szóbeli köszönés?

Figyelt kérdés
(mellesleg fiú vagyok) válaszokat kérem csak olyan emberek küldjenek, akik képesek felülemelkedni azon hogy "ez milyen hülye kérdés? " stb. stb.

#etikett #illem szokások #köszönések módja
2018. júl. 15. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, vagy hello.
2018. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezt tőlünk kérdezed???

Milyen volt az eddigi (régi) kapcsolatotok? Úgy érzed, hogy szimpatikusak voltatok egymásnak, de nem mutattátok ki egymás felé?

Általánosságban: "Szia! (Szervusz! Csao!) Hát Te hogy kerülsz ide? De jó hogy látlak! Hogy vagy?" A többi jön magától. Végül: "Van időd? Meghívlak egy süteményre (kávéra, teára, kólára, frissítőre stb). Elfogadod?"

Ilyen egyszerű!

2018. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy tegeződtetek, avagy magázódtatok-e.

Ha tegeződtetek: Szia; magázódásnál: üdvözlöm:)

2018. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A kézfogás elengedhetetlen egyébként:)
2018. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia vagy helló.

Ha akarsz vele beszélgetni, akkor kérdezd meg, hogy: Mi újság? Hogy vagy?


Én az összes tegeződős viszonyomban (a felületes ismerősöktől kezdve a legjobb barátaimig) ezt használom. Egyszerű, udvarias.

2018. júl. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, most már boldogulok :)
2018. júl. 16. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy régen köszöntél neki. Esetleg hozzáteheted: régen láttalak, mi van veled?
2018. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Te vagy a fiú, neked kell elôre köszönni. Köszönj kedvesen mosolyogj esetleg.
2018. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!