Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogyan gondolkodtok erről,...

Ti hogyan gondolkodtok erről, illetlenség megkérni a másikat arra, hogy ne egyen rágót mialatt veletek beszélget?

Figyelt kérdés
Huszonéves fiatalok között
2018. júl. 16. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem illetlenseg, lehet furcsalni fogja de elvegre az illetlenseg hogy ragozik mikozben veled beszel.
2018. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
igen. azt csinál amit akar. ha engem bsztatnál hogy ne csináld ezt ne csináld azt akkor otthagynálak a pcsába, annyit nem ér hogy veled beszélgessek. ugyanez a cigizésről meg bármiről, és ezt úgy mondom hogy én nem cigizek.
2018. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Elöször is remélhetöleg nem ESZI a rágót, csak rágja!


Másodszor nagyfokú bunkóság rágózni, miközben beszélget valakivel.


HArmadszor az is illetlenség, másikat nevelni akarni (kivéve, ha szülö/szülökorú vagy és kisgyerekröl van szó)


Negyedszer, ha valaki rendszeresen rágózik, amíg velem beszélgetne, akkor azzal nem tartom a kapcsolatot, ennél igényesebb vagyok a környezetemre.

2018. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Illetlenség megkérni. Bár rágózni is amíg beszélsz valakivel. Nekem a cigitől sokkal inkább herótom van ha valaki meg se kérdezi rágyújthat-e amíg beszélgetünk. Meg a másik mikor beszélgetek valakivel, megszólal a telefonja és simán felveszi nem is zavartatva magát hogy beszélek hozzá. De felhívni rá valaki figyelmét ugyanolyan illetlenség.
2018. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
75%

Beszélgetés közben nem illetlenség felvenni a telefont, jelezni szoktam bár mindkét fél hallja a hívást. Kivétel ha olyan szakmai vagy egyéb beszélgetés amikor nem szakítjuk meg. Magán beszélgetéskor fel szoktuk venni, legalábbis a gördülékeny többség.


Cigire én rákérdeznék helyzettől függően, de mivel ma már csak nyílt téren dohányzunk így inkább úgy állnék. Azért ha olyan azért rákérdezek, többnyire úgyse fuldoklik senki ha dohányozik valaki.


A rágó pedig, hogy a konkrét kérdésre térjek, tegyük fel a kérdést miért lenne illetlenség beszélgetés közben rágózni vagy enni, inni? Próbáljuk KONKRÉTAN megválaszolni.


Egzakt választ nem fog tudni rá adni senki, max lehet olyan aki kevésbé laza és zavarja a rágózás, mert szerintem simán innen fúj a szél.


A rágógumi ma egy teljesen hétköznapi fogyasztási cikk.


Itt is a hivatalos oldalról ha felettessel beszél az ember talán akkor mégse rágózzon, mert fura lehet. Privát esetben laza és nyitott emberek nem moderálgatják a másikat.

2018. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem illetlenség, de azt csinál, amit akar.


Ha nem nyitott szájjal kérődzik, az gáz, de amúgy miért ne rágózhatna.

2018. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
* nem nem kell a mondatba :D
2018. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Úgy általában másokat? Nem, mert az ember képes a környezete megértésére. Aki nem érti, miért illetlenség, azzal ritkán kerül sor beszélgetésre. Nem az a szint. Neki se jó, nekem se jó. A többi meg magától nem teszi. Nem elsősorban az irántam való tisztelet jeléül, hanem mert ad magára. Ennyit minimum.

Ez ilyen egyszerű. De sokan nem értik.

2018. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
52%
Ha összefutunk a hot-dogot se dobom el. :D Meg nem iszom felemelt kisujjal kávét.
2018. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ennek mi köze a kérdéshez?
2018. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!