Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Új munka helyen, hogyan...

Új munka helyen, hogyan viselkedjek, hogy hamar befogadjanak és alapvetően barátságos emberként gondoljanak rám?

Figyelt kérdés
Most kezdek a vasúton mint kocsirendező. Azért hangsúlyozom ezt mert nem a szép ruhában, irodában ülők közé tartozok majd ahol "viszonylag diplomatikusabban viselkedő" emberek vannak, hanem kint a lz olajoskezű ku..** anyázós emberek között- és itt jön a lényeg, nem vagyok sznob, sem semmi ilyen. De mivel nehezen megnyíló, visszahúzódóbb, magamnak való ember vagyok sokszor az jön le az embereknek, hogy nagyképű, bunkó vagyok mert pl szünetben nem csatlalozok a beszélgetésbe meg nem röhögök velük azokon a történeteken amiket mesélnek, ki hogy rugott be, ki-kivel hogyan dugott stb. Régebbi más munka helyeken ezért sokszor nagyképűnek tituláltak, elhordtak mindennek. Pedig csak nehezen oldódok. Többször tapasztaltam, hogy hónapok 3-4 hónap után miután megismernek nagyon megszeretnek, legelőször a közvetlen közelemben dolgozók jönnek rá, hogy milyen élhető vagyok, rájönnek, hogy "héé tennem is vagy olyan hülye" milyen jófej vagy. Akkor mellém állnak már befogadnak. Persze marad olyan ember aki az elején elkönyvel, de én tipukusan az az ember vagyok akit a munkája és a hitelessége alapján szeretnek meg, nem azért mert az elején nagy volt a pofája és nagyokat vetített. Szóval erre szeretnék valami jó receptet, hogy hogyan próbáljak beilleszkedni, hogy ne egy vissahúzódó pancser hülyegyereket lássanak a személyemben. Szeretném magam elfogadtatni, de hogyan?
2018. júl. 19. 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Itt még hozzá tenném, hogy magamnak való, és elég érzékeny vagyok. Pillanatok alatt magamra veszem a dolgokat, és bánt, őrlődök belül. Sokszor ezért is van az, hogy inkább nem mondok szólok mert senkivel sem akarok konfrontálódni, mert olyankor nagyon csúnya tudok lenni.
2018. júl. 19. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Vallásosként irok


"Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták."

Ez a legalapvetőbb tudás az emberi kapcsolatok terén.

Ha szeretet akarsz szeress.


Igazából nem is kell beszélgetnetek hogy tudja az illető milyen vagy...

egyszerűen csak légy nyugodt és önzetlenül segits.

Ezt az illető (akár jó ember akár rossz) megérzi a hozzáállásodat és segitőkész lesz veled is.


A tettek jobban számitanak mint a szavak!

2018. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia én is hasonló problémával kűzdök. Aspergeres vagyok, elég nehéz a beilleszkedés. A kérem, köszönöm, hogy vagy?, + mosoly permutációja be szokott válni. Utána a barátkozás résznél én is megakadok :/
2018. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen nem a haverkodáson van a hangsúly, addig úgy sem fognak befogadni, amíg meg nem ismernek.

Tedd a dolgod és próbálj normális lenni, ennyi, se túl buzgó, se túl visszahúzódó.

Amúgy sem árt óvatosnak lenni, ahogy megismered az embereket, a kezdeti benyomás gyakran megváltozik, szóval ha csak nem közösítenek ki, a legjobb, ha egy ideig ezzel nem is foglalkozol, aztán ha lesznek közös élményeid a többiekkel, akkor minden adja magát.

2018. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!