Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családban is esznek...

Más családban is esznek ennyire undorítóan az emberek?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.Van egy másodunokatestvérem,múltvasárnap náluk voltam az anyja ott marasztalt ebédre.Itt megállnék pár szóra,kedvelem az apját mert nagyon közvetlen,jókedélyű,jó humorú ember,viszont az zavaró volt régebben is hogy állandóan a fogát szívkálta és köpködött..paraszt ember,rossz szokása gondoltam magamban de azért visszataszító volt.Visszatérve,orjaleves,a második rántott hús volt rizzsel..már az asztalnál ültünk,leves tálalva,hús zöldségek külön,belépett az apja,se szó se beszéd leült,kézzel azonnal belemászott a húsoscsontos tálba,tépte,marta,fejtette róla a húst,szívta,csámcsogott,folyt le a szája szélén,néha egy-egy kisebb húsdarabot ledobott a macskának,ha kisebb csontdarab került a szájába azt kiköpte a padlóra,közben a zsíros kezét a pólójába törölte,a velőscsontokból kikaparta a velőt a kanala végével lenyalta róla utána azt is megtörölte a pólójába,főtt zöldségeket evett mellé ugyanígy..ezután következett a leves,rettenetes szürcsöléssel,csámcsogással ette,a cérnametélt csüngött az állán,a szája szélén,közben böfögött néhányat.Végzett,hálistennek végzett,én még a levesembe sem kezdtem bele ő már kivégezte a dupla akkora adagot..Felállt az asztaltól,na nekem most rántotthús nem kell olyan jól laktam,azért kivett egyet a tányérból,kettétépte,és nyitott szájjal elkezdte enni,látni lehetett ahogy forgatja a szájában,ezután kiült a teraszra,éktelenül elkezdte szívkálni a fogát és a maradékokat szépen kiköpködte,közben ordítva ásítozott.

Ekkor mondta unokatesóm hogy,na most már látod hogy miért nem hoztam haza az aktuális barátnőket,és ez csak a jéghegy csúcsa,ott van pluszba ahogy a wc-t,fürdőszobát hagyja maga után,a koszos ruhái mindenfelé,tisztálkodás,stb,stb.

Hihetetlen hogy vannak ennyire ősemberek a mai világban.



#rossz szokás #evés #undorító evés
2018. júl. 22. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Lehet a helyedben felálltam volna az asztaltól, de hogy egyetlen falatot nem bírtam volna enni, az tuti és nem valószínű, hogy még egyszer egy asztalhoz leültem volna ezzel a neveletlen emberrel.
2018. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen meg tudom érteni, ezután én még a palotám közelébe sem engedném.
2018. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

persze nálunk is van ilyen hülye.

De ez csak generációs különbség, te máshol nevelkedtél, máshogy, mint az említett ember.

Persze fiatalok között is van ilyen, (huszonévesek) de azt befolyásolja a neveltetés, környezet, és intelligenciaszint.

2018. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk van, aki a levest szürcsöli, közben böfög, a pörköltet full összekeveri a szafttal jó cuppanósra, szóval megy a disznólkodás máshol is...
2018. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem pontosan: tulajdonképpen melyik Orbán lánnyal jársz?
2018. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem éltünk palotában,ugyanabban a faluban élnek a szüleim és én is ahol ők.Csak nálunk szokás ebédkor megvárni egymást,jó étvágyat kívánni s legalább megköszönni az ételt,attól mert vidéki szó szerint paraszt,azaz földműves családból származom,a szóban forgó család is,tőlük függetlenül mi próbálunk nem állatok módjára viselkedni.
2018. júl. 22. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

persze, aki vidéki fiatal, az egyet ért veled. mindannyiunk családjában van a tipikus paraszt, és itt nem CSAK a földművelő életmódot értem.

Emelkedj túl ezen, azt tanácsolom.

Engedd el magad mellett, megváltoztatni úgysem tudod, de minek is?

Te ne viselkedj így, és aztat csipázzad a falubú amellik eztet nem komázza.

2018. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan, ez még betart ilyen etiketteket, mint "meghatározott időpontokban együtt eszik a család". Szerintem már ez is rég túlzás. Más helyeken, amikor eszébe jut valakinek, hogy enne, hát kivesz valamit, és elvonul a saját tévéje elé. Ott aztán úgy köpködhet magában, ahogy akar, közünk nincs hozzá, saját szârában fog úszni.
2018. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze hogy betartjuk,azért vagyunk egy család ezzel is odafigyelünk egymásra..Ki hogy zabál a tv-je előtt,közben okád,maga alá trágyázik vagy visszaköpi a tányérra az rá tartozik,de ha valaki ott van mondjuk egy vasárnapi ebédnél,azért próbálja már meg magát visszafogni.Az ilyen ember társaságban sem képes viselkedni.Különben az "ez" az mutató névmás,nem használjuk személyekre..és még én érzem magam parasztnak.
2018. júl. 22. 17:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megváltoztatni,miért is tenném,csak már nekem volt kínos..Hisz ilyen esemény sem volt még hogy ott ebédeltem volna,néha elmegyek náluk különböző okokból,ennyi.Máskülönben meg bírom az öreget,mert jófej,vicces,és ügyes jó szakember.Csupán arra voltam kíváncsi hogy vannak-e más családokban is ennyire mérhetetlenül csúnyán étkező emberek.
2018. júl. 22. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!