Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit is jelent, ha egy férfi...

Mit is jelent, ha egy férfi nyújt először kezet a nőnek?

Figyelt kérdés

Van egy férfi ismerősöm, 40-es évei elején van.

Akármikor találkozunk kezet fog velem. Én ezt sose vettem tiszteletlenségnek, viszont a neten leginkább ezt olvastam.

Egyáltalán nem tiszteletlenségből nyújt először kezet, hanem mert velem eléggé közvetlen és ráadásul tetszem is neki, ha ez számít valamit.

Nem korosztályom, így nem érdekel "olyan" szempontból.

Most akkor miért is illetlen, ha ő fog először kezet?

27N



2018. szept. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert az illemszabályok szerint a nő nyújt először kezet. Az ismerősöd nem ismeri ezt az illemszabályt.
2018. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem. Viszont én tényleg nem érzem, hogy tiszteletlenség lenne.
2018. szept. 9. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Ezek szerint te sem ismered az illemszabályokat!


Az illem szerint a nö nyújtja elöször a kezét, a férfi sosem. HA valaki nem így tesz, az nem tiszteletlen, hanem tudatlan.

2018. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3-asnak csak részben van igaza, mert a társadalmi ranglétra alacsonyabb fokán levő nő nem nyújt elsőként kezet a társadalmi ranglétra magas fokán levő férfinek. Pl. a takarítónő, telefonos kisasszony, portásnő (nehogy valaki megsértődjön a felsoroláson!) nem nyújthat elsőként kezet az igazgatónak, a miniszternek a köztársasági elnöknek... stb. Ugyanakkor az ilyen beosztású nők köszönnek előbb a nevezett férfiaknak. Más esetekben a férfi köszönti előbb a nőt. (Lásd: bármelyik illemtankönyv).
2018. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát bocs akkor tudatlan vagyok. De én is úgy tudom, hogy idősebb férfi nyújt előbb kezet a fiatalabb nőnek.

Más idősebb férfi ismerősöm is így tesz.

2018. szept. 9. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek az 5-ös alatti bejegyzése is helytálló. A fentebb említetteket - összhangban az 5.alatti véleménnyel - megtoldom azzal, hogy társadalmilag egyenrangú nő és férfi esetében az idősebb férfi nyújt elsőként kezet a fiatal nőnek. Aztán van még társadalmi szokás(illem) arról, hogy ki kezdje az esetleges beszélgetést. Pl. az angol királynőt nem szólíthatod meg és nem kezdhetsz vele beszélgetést. Erre kizárólag csak neki van joga. De nemcsak róla van szó, hanem más, magas rangú nőkről is. Lehetne még erről tovább írni.
2018. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. :)
2018. szept. 9. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon mindig a férfinak kell kezet nyújtani. Mert ha nem, akkor azzal azt mondja, hogy a nő idősebb nála, nem?
2018. szept. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!