Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent a "szkander" kézfogás?

Mit jelent a "szkander" kézfogás?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kiváncsi, hogy férfi és nő között mennyire gyakori ez a,fajta kézfogás és mi okból fog így kezet férfi és nő?

Én személyesen úgy gondolom, hogy eléggé furcsa de már láttam ilyet sőt velem is fogott már így férfi ismerős kezet.

27N



2018. okt. 6. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor ebben a szkander formában van a kezfogas,az olyan nagyon baráti. Nem olyan átlagos. Nekem legalábbis így jött le,ha volt ilyen.
2018. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
100%

A - lassan csak volt - munkahelyemen ez a menőség jele (40-es férfiak közt is), menő testbeszéddel (kis terpesz vagy lájtos támadó állás, enyhén hátrahajtott test, felszegett áll, magabiztos vigyor, befeszített bicepsz, esetleg "tesós" mellkas-összekoccantás), a nagyképű tahók kezdték el használni, aztán a csatlósok beleszoktak, a többiek meg kínosan feszengtek :-DDD

Szerintem férfi és nő között ez nagyon igénytelen (na, nem mintha férfiak között ez több lenne puszta fszlóbálásnál), de hát ez is csak egy vélemény, ami, mint tudjuk, olyan, mint a sgglyuk, mindenkinek van.

2018. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hm szerintem se mutat valami jól férfi és nő között, nem is vettem annyira jó néven. Nem sértődtem meg vagy ilyesmi de nekem ne így köszönjön már egy férfi :D
2018. okt. 6. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki igy koszon egy nonek, az nem ferfi hanem türhő. Kiveve ha valami nagyon kulonleges oka van ra, ES nagyon kozeli viszonyban vannak.
2018. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Türhő. :D

Közös a baráti kör, eddig mindig simán kezet fogtunk vagy volt, hogy öleléssel köszönt vagy köszönt el ezért nem igazán értettem mi volt ez a szkander kézfogás.

De más ismerősöm is, hogy így

2018. okt. 7. 01:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Oopsz elküldte. Bocsi.

Szóval más ismerősöm is köszönt már így nőnek. A párja is jelen volt és vele okés, hogy így fog kezet mert férfiak...de nőnek..hm érdekes :D

2018. okt. 7. 01:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki így köszön, annak megnézném az IQ-ját...
2018. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem csak nekem fura ez a fajta kézfogás nőkkel...
2018. okt. 7. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fura! Nagyon közeli baráti
2018. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!