Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Végülis, mi magyarok melyik...

Végülis, mi magyarok melyik kezünkön hordjuk a jegygyűrűt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik kérdésnél, hogy a jobbon. Az amerikaiak meg a balon.

De szerintem mi is a balon hordjuk, ott látom a tévében olyan embereken is, akik beszélnek, és tudjuk, hogy házasok.

Vagy esetleg különböző a szokás a más vallásoknál is, mint pl. hogy merre vetik a keresztet?



2018. okt. 7. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Te összetéveszted a jeggyűrűt az eljegyzési gyűrűvel. Az utóbbit jobb kézen hordják, amíg hordják.
2018. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, én jegygyűrűről beszélek. Karikagyűrűről.
2018. okt. 7. 23:12
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
58%

Eljegyzéskor a bal kézre szokás felhúzni, a házasságkötéskor kerül át a jobbra.

Tehát jegyesek bal kézen hordják, házasok jobb kézen.

Legalábbis az általam ismert helyeken ez a szokás; lehet, hogy máshol nem így van.

2018. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ez érdekes. Mert a tévében akikről ismert, hogy házasok, azokon is a bal kezükön látni.

Én meg úgy tudtam, hogy azért a balon kell hordani, mert a bal kézről megy a valamilyen fő ér a szívbe. Vagy a szívből, már nem is tudom. Sőt, mintha régen a középső ujjon hordták volna.

De, hát minden változik. Nem olyan rég, még kísérő gyűrűt sem használt senki.

2018. okt. 8. 02:09
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Én összevissza hordom.


Mikor a bal kezemen van akkor azon szörnyülködnek,

mikor a jobb kezemen van akkor meg azon.

2018. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szokás vonatkozik erre vagy sem.


Az eljegyzési gyűrűt a bal kezemen hordtam, majd amikor megházasodtunk, felkerült mellé, ugyanarra az ujjra a karikagyűrű is. A férjem is a bal kezén hordja.


A szív felőli oldalon.

2018. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5

Akkor megvan a magyarázat arra is, hogy aki mind a két kezén hord karikagyűrűt, az miért teszi. Biztos, ami biztos, legyen mind a két helyen, hogy jó helyen hordja.

2018. okt. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!