Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok, nők! Ti szeretitek,...

Lányok, nők! Ti szeretitek, ha "kezicsókolommal" köszönnek nektek?

Figyelt kérdés

Én nagyon modorosnak érzem. És kicsit röhejesnek is. Idősebb férfiaknak elnézem, mert ők ezt szokták meg. De fiatalabbaktól nagyon jópofiskodónak hat, meg kicsit lekezelőnek is, ál-udvariasnak. 29 vagyok egyébként, és már többször köszöntek korombeli férfiak is keziccsókolommal nekem.

Próbálok nem előítéletes lenni, de akik így köszönnek, azok kapásból mínusszal indulnak nálam, és az esetek 90 százalékában bebizonyosodik, hogy tényleg nem túl jó fejek.


Ti mit gondoltok erről?


2018. okt. 10. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az 50 fölöttiektöl elviselem, de ott sem tetszik, fiatalabbak esetében meg kimondottan idétlenül hangzik.
2018. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, de nem is zavar. Nem szoktam fennakadni azon, hogy ki hogyan köszön.
2018. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Én szeretem.

Fiatalabbtól furcsa, de 50 fölöttiektől oké.

2018. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Akkor kéccsókom oszt jóccakát! ✌
2018. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem szeretem (azért nagyritkán nem zavar, egyes férfiakhoz még illik is, ez a stílusuk, csak preferálom az egyéb verziókat), de nekem nem is szoktak így köszönni, max. nagyon ritkán (vagy csak nem tűnik fel).

Amikor gyerekek csókolomoznak, az jobban zavar, de a vég, ha egy női eladó teszi :D

Jó, nem ez az életem problémája, de nekem csak a jó napot és társai léteznek, soha nem csókolomoznék öregasszonyokat sem, felnőtt az is.

Nem hiszem, hogy jogos lenne negatívan nézned az ilyenekre. Lehet, hogy jó az emberismereted és akikkel te futsz össze, azok sokszor tényleg nem rendesek s nem gentleman-ségből alkalmazzák vagy mert erre tanították őket, de bizonyosan van, akinél ez merő udvariasság.

Korodbeliektől kicsit furcsállom, de nem figyeltem meg sosem, mi a szokás.

2018. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Engem nem zavar, főleg idősebb embertől, fiataltól meg ha hallom, akkor úgyis rávágom, hogy "az enyémet ugyan nem", vagy valami hasonlót, esetleg felemelem a kezemet "na akkor csókold" címszóval, aztán röhögünk rajta egyet.
2018. okt. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"...de bizonyosan van, akinél ez merő udvariasság."


Persze, hogy van olyan, mondtam is, de ők a kivételek. A túlnyomó többség nem ilyen.

2018. okt. 11. 21:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem munakviszonyban, és kezét csókolommal, van az a viszony, ahol igen, illendő.


A kezicsókolom proli, olyan, mint a jónapot.

2018. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ritkán hallok ilyet, de annyira nem zavar. Szimplán viccesnek tartom, nem jut eszembe senki, akinek jól állt volna...
2018. okt. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tévében a fiatal férfiak is így köszönnek a fiatal nőknek. Teljesen természetes, nincs benne semmi modorosság, meg lehet nézni. Egyszerűen választékosan beszélő, művelt férfiakról van szó.
2018. okt. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!