Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik bemenni a férfi...

Hogyan illik bemenni a férfi mosdóba takarítani?

Figyelt kérdés
Szóljak előtte vagy csak menjek be? Ha utána jön be férfi, akkor menjek ki?
2018. okt. 11. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez számodra igazából nem etikett, hanem munkaköri leírás kérdése. Abban rögzítve kell lennie annak is, hogy mior és hogyan kell bemenned a genderidegen toalatt-helységbe. Ha mégsem, akkor kérj felvilágosítást a felettesedtől, főnöködtől, csoportvezetődtől.


Biztosan kaptatok ti is takarítást jelző (általában sárga, szétnyitható) táblát. Kiteszed a WC elé, ezzel jelzed, hogy odabent innentől takarítás folyik, tehát aki bemegy, számítson - akár ellenkező nemű - takarító jelenlétére. (Ezzel a második kérdésed meg is válaszolva, nem kell kijönnöd, ha valaki bemegy, miközben takarítasz. Érdekes is lenne, neked mindig ki kellene jönnöd ha valaki bemegy és órákig kotlik odabent, sosem végeznél a munkáddal. Ráadásul nem tudnál szép munkát végezni, ha fél szemmel állandóann azt kéne lesned, mikor jön be valaki.)

Ha a tábla már kinn van, és mielőtt bemégy, beköszönsz jó hangosan, de illendően, és bekérdezel (ugyancsak hangosan, érthetően), hogy takarító vagy, tartózkodik-e benn valaki. Ha kapsz választ, akkor megvárod míg kijön aki benn van, ha nem, akkor mehetsz be takarítani.


Nálunk legalábbis így működött a dolog, és sosem volt gond.

2018. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Mindennel egyetértek, csak hagyjuk már a genderezést. Van tisztességes magyar megfogalmazás a két nemre.
2018. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Angliában dolgozom, itt néha nekem kell takarítani a nyilvános WC-t, köztük a női is.

Ilyenkor kapok egy ilyen sárga táblát, amin az van, hogy caution male cleaner in attendence!

Kirakom az ajtóba, és ilyen egyszerű. Előtte persze bekiabalok, hogy Van-e bennt valaki, senkire sem akarom rahozni a frászt.

Ennek ellenére van, hogy lányok nem zavartatjàk magukat, és bejönnek sminkelni, vagy megkérnek hogy menjek ki fél percre. Abba nem halok bele, meg ha ott sminkel, kit érdekel? Ő nem zavar engem, én nem zavarom őt.

Egyébként nem takarító vagyok, hanem a cég pont az ilyen gender dolog miatt azt mondja, hogy a férfiaknak ugyanúgy takarítania kell, mint a nőknek, ami szerintem tök jogos, ha nincs takarító alkalmazva.

2018. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem vagy 20 évvel ezelőtt volt ilyen élményem éppen a brüsszeli repülőtéren. A vizelő férfiakra ügyet sem vetve bejött egy színesbőrű takarítónő és szinte a lábak közé tolva a mopot felmosta a vizeldét. Az "ügyfelek" láthatóan nem vették zokon a műveletet, talán számukra ez már megszokott volt.
2021. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csöndben,hogy ne zavard a jelenlévőket. :)

Dehogyis, először , hát, kopogni nem feltétlenül kell, de szólsz, hogy jövök

Amúgy a vc-ket akkor szokták takarítani, amikor már mindenki elment; vagy már majdnem mindenki; vagy pedig még akkor korán reggel gyorsan, amikor még nemnagyon érkeztek meg emberek; tehát olyankor , amikor nincs arra forgalom, legalábbis a zöme nem akkor zajlik;olyankor kell menni takarítani, de pl ha valaki pont egy piszoárt használ, szóval őneki mielőtt benyitnál, hívd föl azé a figyelmét arra; hogy be fogsz lépni. Vagy kérdezzed jöhec e

2021. jan. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!