Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Japánoknál miért alakult ki...

A Japánoknál miért alakult ki az a -szerintem rendkívül irritáló- dolog, hogy a nemleges negatívabb válaszokat nem mondják egyértelműen ki, hanem körülírják körmondatokban?

Figyelt kérdés
tehát rávisznek szinte hogy végül te találd és mondd ki a nemet helyettük. de ez olyanoknál is előjön mint pl. időpont egyeztetésnél sem konkrétan egy adott időpontra kérdeznek rá, hanem nagyobb időintervallumtól szűkítgetik attól függően neked hogy jó. a videóban ahol szó volt erről mondták hogy ettől mi európaiak a falra mászunk, de kérdésem, közülük hogyhogy senki? nem egyértelműbb hogy nyílt egyenes beszéddel hamarabb többre lehet jutni? másik dolog amiről nem szóltak hogy ez csak kifejezetten a Japánokra jellemző, vagy a többi távol-keleti ország is hasonlóan tolja?
2018. okt. 11. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ismerik a kimondott beszéd hatalmát. Ezért így alkalmazzák.
2018. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

#1: Ha ismerik a kimondott szó hatalmát, akkor miért is ígérnek meg olyat, amit eszükben sincs betartani?


Nem tudom, kérdező, hogy lehetnek ilyenek, de engem is nagyon irritál ez, az álszerénységgel (nem jó szó, de talán érted) együtt. Mi a lútetűért kell szidni a saját családot, csak azért, mert az a saját család? Ha mindenki utálna miatta, én akkor se tenném ezt. S magamat sem szidnám ok nélkül (elég okot találok arra igen önkritikusként).

2018. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Feltehetően a lakott területeken a nagyobb népességben megjelenő agresszivitás levezetésének egy sajátos módja, hogy a direkt konfrontáció elkerülhető legyen.
2018. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A japán kultúra egyik nagyon fontos eleme a tiszteletadás. Elutasítani valamit, nemleges választ adni náluk tiszteletlenségnek tűnhet, ezért használják ezeket a nem egyértelmű válaszokat.
2018. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Vannak ilyen extrémen udvariaskodó társadalmak, az angol, japán például ilyenek. Sajnos nagyon irritáló is tud lenni, hogy sosem mondják ki, ha valami nem tetszik nekik, vagy ha nem kedvelnek, akkor is eljátsszák, hogy igen. Én jobban szeretem a nyílt és egyenes beszédet, inkább fájjon az igazság, minthogy áljópofizzanak velem. De ez van, ez egy ilyen kultúra, nem tudsz mit tenni. Egyébként jó oldala is van, mégpedig az, hogy tisztelettudóak, előzékenyek, szerények.
2018. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!