Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Londoni magyarok, milyen az...

Londoni magyarok, milyen az élet odakint?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnénk kiköltözni, vagy legalábbis minél hamarabb elmenni innen. Az a baj, hogy itthon úgy tapasztaljuk, hogy borzasztóan drágult az élet az utóbbi években, és hiába próbálkozunk, egy közös albérletet sem tudunk összehozni normálisan.

2018. okt. 16. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
közepes
2018. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb, mint Magyarországon, de kell a nyelvtudás. És van pénz, de van elvárás is
2018. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Itt is drágul az élet. Én már nem Londonban élek, hanem egy angliai kisvárosban, és van rálátásom az árakkal kapcsolatban. London az egyik legdrágább város Angliában. A szállás itt is drága. Minimálbéres keresettel csak egy szobát fogtok tudni bérleni nyolcadmagatokkal.

nyelvtudásra lesz szükségetek, mert nagy a konkurencia..

2018. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
3, Ezt is aláírom. London elég drága... Sok szempontból a kisvárosok vagy pl Wales élhetőbb
2018. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is a párommal jöttem ki, nem bántam meg (igaz párom már nincs de azt sem bántam meg 😂)

Attól függ mit hagytok otthon. Milyen munka, mennyit keresel, stb stb

Mert Londonban nem fogsz fényűző palotát bérelni, de az elviszi az egyikőtök full fizetését. Vagy szobát vesztek ki mint minden normális magyar (ha van ilyen egyáltalán) munka olyan sok mindenen múlik hogy milyen lesz, mire van lehetőségetek, hogy abba bele sem mennék, mert reggelig pötyögtetnék.

Nemtudom milyen konkretumokra vagy kíváncsi, de elárulok néhány londoni magyarok által féltve őrzött TITKOT amit még sohasem olvashattál a zinterneten: itt sincs kolbászból a kerítés, minden kezdet nehéz, kell minimum 1-2000 £ kezdőtőke, kell nyelvtudàs, kitchen portert mindenhova keresnek, hozz cigit/pálinkát/pörköltet.

2018. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, eleve úgy terveztük, hogy alaptőkével megyünk ki, mind a ketten diplomások vagyunk, de indulásnak megelégszünk a "gagyibb" melókkal is. Például az érdekelne, hogy kint mennyire esélyes normálisan képeznie magát az embernek.
2018. okt. 17. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:

“Nincs kolbászból a kerítés”

Igen, aki kiccsenporternek jön annak nincs.

2018. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es ezt úgy kell érteni hogy itt se hullik minden az öledbe.
2018. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát én ott voltam egy fél évet, de soha többet nem megyek oda dolgozni. Biztos jobb a fizetés, mint Magyarországon, de a munka elég gáz, a város zsúfolt, szmogos, az emberek idegesítőek, képmutatóak. Mi a barátommal volt úgy hogy éheztünk, nem volt pénzünk kajára se...
2018. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!