Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy tönkretettetek valamit véletlenül és az illető követelte a kár kifizetését?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy például a kezedbe adtak egy tárgyat, ami pont a kezeid között ment tönkre vagy belebotlasz valamilyen értékbe és nem feltétlenül a te hibádból. A másik fél (barát, tesó, ismerős, idegen) pedig követeli az árát, de te vagy elutasítottad vagy nehezen mentél bele, hogy kifizesd.

2018. okt. 17. 16:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Példákat is kérek
2018. okt. 17. 16:12
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2018. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2018. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
96%
Pedig illene magunktól is kifizetni. Akkor is ha nem szándékos.
2018. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó fél mondat kivételével igen. Még anno egyik kollegám telefonját babráltam (a kínos hogy épp segíteni akartam neki beállítani valamit), de ügyetlenkedtem egy sort, elentettem és be is tört a kijelzője.

Viszont eszembe nem jutott volna elutasítani hogy fizessek, sőt, én ajánlottam fel hogy fizetem a javíttatást. Elvégre valaki egy értéket bízott rám én pedig felelős voltam érte, teljesen lényegtelen hogy mennyire véletlen történt.

2018. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, haverom kölcsönadta nekem a teljesen új könyvét. Én pedig csúnyán leöntöttem kávéval. Vettem neki egy másik példányt abból a könyvből.
2018. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem fordítva történt. Volt egy robogóm, amit nem nagyon használtam ki, de mivel nincs garázsunk megkértem egy ismerősömet, hogy hagy tároljam náluk, cserébe használhatja. Egyszer összetörte a robogót, nem is szólt erről, elvitte megcsináltatni, állta is az összeget. Viszont én egy idő után úgy voltam vele, hogy eladnám a robogót. Na ekkor lett konfliktus, mert kiderült, hogy mivel ő már annyit költött erre a robogóra, így úgy gondolta, hogy most már az övé. Érdekesen gondolkodnak egyes emberek. Mondanom sem kell, hogy elvittem a robogót, eladtam, azzal a "barátommal" meg megszakadt a kapcsolat.
2018. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 IronYpetya válasza:
100%

Utoljára gyerekként, kb. 10 évesen voltam olyan, hogy nem magamtól ajánlottam fel a kár rendezését. Egy felfújható gumicsónak volt, amiben a tulajdonos gyerek ült, cápásat játszottunk, kilyukadt az a kaka. Nem volt sem pénzem, sem nem éreztem úgy, hogy nem megosztott lett volna a felelősség. Ezért végül nem fizettem, de balhé az lett.


De. Úgy civilizált, úgy illik, hogy ha valamit elcseszel/tönkreteszed, te vagy a felelős, nem illik bújkálni előle. Felnőttem, most már tudom. Persze baromságok vannak (pl. használati tárgy elfáradása), ilyenkor lehet vitatni, sőt, látom is, amikor adott esetben olyanért igényelne valaki nyalizást, ami miatt nem illene elvárnia (szerintem) - de ha van egy kis pénzed, szerintem az az úrias magatartás, ha magadtól felajánlod, aztán a másik fél civilizált, és tudja, mikor fogadja el, vagy mondja azt, hogy "áh, ne viccelj, van ilyen".


Egyszer valahol (nem facebook) olvastam, az angoloknál történt, hogy a gyerekek bringáztak, a szomszéd drága autójának lezúzták a kasztniját. A tulaj egy cetlit hagyott a gyerekek szüleinél, a postaládában, kb. így szólt: "Lakatolás -- 500 font. Fényezés -- 700 font. Néha történnek balesetek -- minusz 1200 font." Nagyon tetszett :D

2018. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velem fordítva történt. Kölcsönadtam egy gépet és úgy adta vissza, hogy nem működött, és hiányzott egy kiegészítője. :(
2021. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!