Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Beszóltak, mert nem köszöntem...

Beszóltak, mert nem köszöntem idegennek a buszmegállóban Törökbálinton. Wtf? Bp. Mellett vagyunk, párom Törökbálinton lakik, indulok hazafelé, állok a buszmegállóban és hangosan megjegyzi egy illető a partnerének, hogy ez idejött de nem tud köszönni.

Figyelt kérdés

Nem is tudtam hirtelen hova tenni ezt magamban, kiakadtam. Azt sem tudom, kicsoda, mit köszöngessek neki. Végül is nem egy kis faluban vagyunk az ország végében, ahol áll egy közösség 100 emberből, hogy mindenkinek köszönjek.



Még egy kis városban / faluban elnézem ezt, de itt Pesten és Pest megyében, főleg a Bp. melletti részeken nem. Mégis mit képzelnek az emberek magukról? Miért szólnak be, miért sértegetik az embert? Nem köszöntem, mert nem ismerem és akkor már nem is vagyok ember? Azért gondolkodjon már el magán az ilyen.


2018. okt. 30. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mindig vannak lelki problémákkal küszködő emberek, akik szomjúhozzák, hogy minél többen előre és jó hangosan köszönjenek nekik, s ha ezt nem kapják meg, frusztráltak lesznek. Nem kell törődni velük.


Másik kedvencük a "jöttmentek" (nem abban a faluban születettek) megszólása.

2018. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Szerinten sarkalatosan fogalmazol, meg sem próbálod megérteni az illetőt, aki beszólt. Ennek az az eredménye, hogy továbbra is tudatlan maradsz... Egy buszmegálló lehet annyira "intim", mint egy felvonó. Én ha beszállok egy felvonóba, ahol már vannak, akkor egy Jó napot-ot mormogok. Ha bemegyek az orvosi rendelő várójába, ahol szintén ismeretlenek vannak, ott is mormogok egy Jó napot vagy udvariasan biccentek. Ha felszállok a buszra, ahol a sofört nem ismerem, ott is kinyőgök egy üdvözlés-félét. Na, most már érted, hogy miért szólt az illető be neked ?
2018. okt. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A buszmegálló szerintem nem az hely,ahol feltétlen kell köszönni.Liftbe,rendelőbe belépve,buszsofőrnek én is szoktam.De kérdező,ezen ne húzd fel magad,nem tudsz mindenkinek megfelelni,és nem is kell.Ha még rajtuk kívül 4 ember áll a megállóban,ők boldogan elvannak a köszönésed nélkül is.

Igenis frusztrált és egoista ember az,aki képes hangosan közölni,hogy őt mekkora "sérelem" érte,csak azért,mert egy idegen nem köszönt neki.

2018. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ne foglalkozz vele, egy beképzelt frusztrált hülyegyerek volt aki kötekedni akart. Én vissza is szóltam volna egy bammeget neki.
2018. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell vele törődni. Elérte a célját, már is vele foglalkozol, még mindig ezen rágódsz. :) Engedd el, hadd legyen ez a múltnak a része. És térj vissza a jelenre, és abból hozd ki a lehetőségekhez képest meg a maximumot. ez van , az emberek, a világ ilyenek. Vannak ilyenek, és nem tudsz mást csinálni, csak elfogadod őket, hogy ők ilyenek, aztán továbbmész, továbblépsz. :) Ne a múlton rágodj vagy a jövő miatt aggódj , a múlt már nem létezik a jövő még nem ; tehát ezek ilyen nemlétező jelenségek. Csak a jelen pillanat van; csak a most. Ne áldozd fel arra a jelent, hogy a múlton rágódsz, hogy továbbra is a múltat élteted. Ami múlt, az már nem létezik; ami egy másodperce történt, az már a múlt, azt már hagyd ott a múltban. Ha feláldozod a jelent, akkor nem lesz mire felépítened a jövőt; akkor olyan 'üres' lesz. Tehát a jövő meg a múlton alapszik. Ez kicsit ilyen kitekintés, mert nem kapcsolódik a gondolatmenetembe; csak egy picurkát. De ja, ha jelent megéled, és boldog vagy; és nem nézegeted épp vissza a 'múltnak filmjeit', akkor tudsz oda összpontosítani a jelenre, hogy az is boldog, és tartalmas legyen.
2018. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*ilyen önfeledt hepiség , amikor nincsenek gondok, hanem elengedted az összeset;mert ami egy másodperce volt, az már nicns.
2018. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
19%
Kell köszönni, mert nem élsz az őskorban. Az illető azért szólt be, mert illett volna köszönni egymásnak. Ha csak biccensz a fejeddel, vagy alkalmat adsz a köszönésnek már az is elég... Ignorálni ismerőst paraszt viselkedés!
2018. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó,te meg a szövegértelmezést ne ignoráld.Írta,hogy nem ismeri.
2018. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendben, kiírtál egy kérdésnek álcázott hőbörgést; hogy valahova kiadd a felháborodásod, mert ebből nem derül ki más,csak, hogy mennyire nem volt joga az illetőnek beszólni.


Mivel itt semmi konkrét kérdés nincs ezért csak hozzászólnék a történetedhez.


Szerintem nem szükséges ilyen helyeken köszönni, sőt, ha most a metrópótló megájóba érve jó reggelt kívánnék mindenkinek, nagyon meglepődnének.


Orvosi rendelő várótermén kívül sehol sem köszönök; akár utazok, akár várok a soromra


Van aki más véleménye miatt fűnek-fának köszön, ha tömegközlekedésen tüsszent valaki, annak az egészségét kívánja - cserébe ezt is várja el másoktól; de nem értik, hogy nem kötelezhetik mást erre. A beszólásukra pedig figgyet kell hányni. :)

2018. dec. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, elírtam, fittyet, nem figgyet
2018. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!