Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy kb 40 éves boltos nő...

Ha egy kb 40 éves boltos nő letegez, visszategezhetem?

Figyelt kérdés
Én 22 vagyok, belépéskor jó napottal köszöntem, utána ő sziázott.
2018. nov. 28. 13:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%

Ne!


Nem azt mondta, hogy tegeződjetek, hanem utalt a korkülönbségre.

2018. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Molyember ***** válasza:
47%
Nyugodtan.
2018. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
ha jól tudom a férfi nem kezdeményezhet tegeződést a nővel, de vissza sem utasíthatja, az ugyanis sértésnek számít.
2018. nov. 28. 14:10
 4/25 anonim ***** válasza:
22%
Az anyád lehetne, perszejogy letegezett.De megkérdezheted tőle hogy tegezheted le.
2018. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
-e.*
2018. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
0%
Hát, igen... az etikett szerint úgy van, ahogy leírtad...csakhogy ez a valóságban nem így működik :D
2018. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%

ma 14:20-as: az etikett szerint NEM úgy van, hogy visszategezhet egy anyja korú valakit, illetve CSAK AKKOR, ha az illetö ezt felajálnja neki. Az a szabály, hogy ha valaki tegez, visszategezheted, csak akkor igaz, ha korban, illetve rangban magyjából hasonló helyzetben vannak, jóval idösebb valakit, vagy rangban feljebb álló embert nem.


Amit sokan belemagyaráznak, hogy "csendörpertu", az éppen a fodrított helyzetre vonatkozik, amikor valaki a hatalmával visszaélve olyan valakit kezd tegezni, akit egyébként az etikett szerint nem tegezhetne, pl. fiatal valaki a nála jóval idösebbet.

2018. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen tegezd vissza, engem bántana ha nem tegeznél vissza, nem vagyok azért annyira öreg, ha magázódni akarok, akkor nem szia-val köszönök. 37/n
2018. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
A válasz: Nem tegezheted vissza.
2018. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Jó kérdés. Én nem tenném, de a mai világban annyira bevett dolog a tegeződés (nincs is senki, akit ne tegeznék az ismerőseim közül), hogy nagy gond nem lehet belőle, különben is, ha boltosként letegez egy felnőttet, akkor fura lenne elvárnia a magázást.


Én egyébként nem értelmezem a felnőttek felosztogatását, hogy fiatal felnőttet tegezzünk, középkorút magázzuk, időset tetszikezzünk, nekem a felnőtt az felnőtt, teljesen mindegy, 20 vagy 120 éves. Jó, a 120 éves még más érában született, amiatt nem tegezném, de pár évtized múlva ez már nem lesz számomra gond.

2018. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!