Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ennyire tellik a mai társadalo...

Ennyire tellik a mai társadalomtól?

Figyelt kérdés

Ma színházban voltam, és majdnem mögőttünk egy ázsiai egyén a mű második felvonásától folyamatosan szívta a fogát, valamint az orrában lévő cuccot szívta. A mellette ülők közül senki sem szólalt fel, én enyhe rápillantásokkal - amikor csinálta a dolgait - jeleztem felé a nemtetszésemet. Az volt az érdekes, hogy a mellette ülőket (nem ázsiait) egyáltalán nem zavarta a dolog.

Kérdés:

A, Csak nekem van éles fülem?;

B, Mi ilyenkor a helyes teendő: szólni az ázsiainak, hogy nem kellene ezt tennie, vagy hagyni az egészet?;

C, Miért várunk mindig egymásra?



#illem #színházban
2018. dec. 2. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Mit szívott és miért? Ez valami ázsiai szokása a társadalmunknak?
2018. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy mit néztél meg?:)
2018. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orrát, valamint valószínűleg a szünetben kajált és a foga közé ment a kaja és azt szívta az előadás során. Gondolkodom mentségként, hogy ez nem-e egy (különös) tetszésnyilvánítási forma náluk...
2018. dec. 2. 23:35
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Mi a jelentősége annak, hogy ázsiai? Miért nem úgy írtad, hogy a mögötted ülő ember?

Ugyanis tele van az utca magyar egyénekkel akik ugyanígy szívják a taknyukat, csámcsognak, cuppognak, pállott szagú a leheletük és nem, ők sem veszik észre magukat.

Én rászóltam a minap egy kollégámra a takonyszívás miatt, a 2. szippantás után nem bírtam cérnával. Ennyi erővel büföghetne meg finghatna is a publikum előtt.

2018. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi telik igen. Őfelsége miért nem küldette ki a színházból azt az alávaló Ázsiait? Szörnyű, hogy ilyen otromba emberekel kell néha egy levegőt szívni.
2018. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mansour ***** válasza:
100%

"Mi a jelentősége annak, hogy ázsiai?"

Nagyon is nagy jelentősége van, ugyanis Kelet-Ázsiában a nyilvános orrfújás számít illetlenségnek, az orr szívogatása viszont nem. Tehát a saját illemszabályai szerint ő viselkedett illedelmesen. Az is igaz viszont, hogy ha valaki más kulturális közegbe kerül (akár csak vendégként is), illene az ottani szokásokhoz, illemszabályokhoz alkalmazkodnia.

A rászólással kapcsolatban az az érdekes, hogy például Japánban nagy illetlenségnek számít, ha valaki vét az alapvető viselkedési szabályok ellen, viszont még nagyobb illetlenségnek számít az, ha valaki ezért szót emel. Ilyenkor maximum rosszalló pillantásokat engednek meg maguknak. Nálunk persze nem ilyen indíttatásból nem szóltak, és ez már vitatható, hogy valóban helyes-e. De azért nem árt tudni, hogy egy kelet-ázsiai, ha ilyen szituációban rászólnak, azt sokkal sértőbbnek tartja, mint egy európai.

2018. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves utolsó komment, valahogy ezért tartottam fontosnak megemlíteni, hogy mely földrészről jött az illető, így már értem a különbségeket.
2018. dec. 3. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Biztos azért szívta a fogát, mert rájött, hogy feleslegesen dobta ki a belépő árát, mert a színészek nem ázsiaiul beszélnek, és így nem ért egy szót sem az egészből. Egy ázsiai színházban valószínű én is a fogam szívnám, hogy hogy lehettem ennyire ostoba.
2018. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Náluk ez nem ciki. Orrszívás, fogszívás stb.. tudom mert sok ázsiaival dolgoztam.. Kína, india, paki, stb.. tehát kultúrálisan elfogadott dolog.. Azért nem szóltak rá mert Ö más.. szóval egy magyartól elvárod hogy befejezze meg alapból nem is csinálná! De ök mások. El kell fogadni mert ha ö alapból nem tudja hogy ez illetlenség cagy rossz, azzal nem tudsz mit kezdeni. Bár nekem kicsit több vér van a pucámban.. udvariasan oda nyújtottam volna egy zsepit egy mosollyal. Más kultúrára rá lehet nevelni valakit de csak finoman.. mert mondom náluk ez elfogadott dolog a testi nedvek hangos szivogatása...
2018. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az utóbbiakat akartam írni én is, de tényleg mások a szokások. Még a köpködés is belefér utcán.


A nyugat sem mentes az ilyenektől, mert pl régebbi western filmekben láthattunk még a kocsmákban a földön köpőcsészét is, annyira szokásos volt köpködni.

2018. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!