Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A férfiak miért szeretnek...

A férfiak miért szeretnek annyira horgászni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 21:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
96%
Nincs ott az asszony!
2018. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

én utálom. Fogalmam sincs mi abban a jó, hogy fél órát nézed a botot, megmoccan a damil, aztán kitekersz egy halat, kiszeded a horgot a pofájából, és visszadobod lassú halálra ítélve, vagy a vödörberakod és hazaviszed hámozgatni meg belezgetni.

Balatonparti városban nevelkedtem, csináltam ilyet gyerekkoromban, nekem semmi élvezet nincs benne.

2018. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt a semmittevést. Másrészt nincs ott se az asszony, se a gyerek, se a főnök, se a kollégák, se az anyós, senki. Nyugi van, csend van. Na meg közben egy kis szerencsével vacsorának való is lesz.
2018. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A többségük nem szeret. Amúgy ez egy hobbi, elég sokrétű tudást igényel, miért ne szeretnék? De első körben nekem is a nyugalom és a béke ugrik be. Egy horgásztó mellett lakom, teljesen szép, békés a táj, egy ismerős horgász mesélte, hogy még jégmadarat is látott, a mázlista... Én ott sétálok heti többször, de ez még sose jött össze :) Csak vadkacsát és hattyút látok, azok mindig ott dekkolnak. Mindenesetre nagyon szép, nyugis hely és rendesen van hal is, amennyire tudom.
2018. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
A férfiak halász-vadászok és harcosok, a nők gyűjtögetők. Persze ez ma már nem ennyire igaz.
2018. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják, a nyugi miatt. Ha hal is kerül az csak plusz.
2018. dec. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg dolog van, ahol nyugi van. De itt csak ülni kell hozzá.

Egyébként valóban jó hobbi annak, aki ezt élvezi.

2018. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem csak egy nagyon kis részük szeret
2018. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Több olyan eleme van a horgászatnak, ami a férfiak számára vonzó. A horgászat által okozott "stressz" olyan jellegű, amivel a kisgyermek várja az ajándékát, várakozással telli és szorongás mentes. Ettől remek kikapcsolódás, amit a maga által választott társaságban vagy leginkább egyedül tud végezni.

Rengeteg kombinációs lehetőség van a szerelék kialakításában, amiben kiélheti technikai problémamegoldó kreativitását. A horgászhely és módszer kiválasztása már a stratégia alkotás első eleme. Aztán jön a szerelék és a stratégia minél pontosabb megvalósítása.

Amennyiben a horgászat eredményes az megerősítés a stratégia és a végrehajtás megfelelőségéről és a zsákmányszerzés önmagában is nagyon jó érzés és ez a jó érzés független attól, hogy a kifogott halat elfogyasztja vagy visszaengedi az ember.

Közben jó levegőn, szép környezetben van az ember és nem érzi céltalannak a kinttartózkodást.

Mindezek összessége adja a horgászat drogszerű vonzerejét a férfiak jelentős részének.

2018. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert megtehetik, hogy fél-egy napokat nincsenek otthon. A gyerekkel/házimunkával majd foglalkozik az asszony. Bolondok lennének nem kihasználni.
2018. dec. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!