Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az egyetem épületében ahova...

Az egyetem épületében ahova járok, minden ott dolgozónak köszönni kéne?

Figyelt kérdés
Szóval nem csak a tanároknak akik tanítanak, hanem mindenkinek aki ott dolgozik, beleértve a portást és a takarítót is? Baj, ha valaki csak azoknak köszön akik a tanárai és órái vannak vele?
2018. dec. 7. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát illene mindenkinek köszönni.
2018. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Illene köszönni mindenkinek, de már egyetemen el kell kezdeni a szocializációt, hogy mire végzel, rendes diplomás legyen belőled. Akinek nincs diplomája, az nem ember, a fejedet is elfordítod, ha találkozol vele, a tanárok közül is csak annak köszönsz, akinél be kell vágódni, hogy átmenj a tárgyából. Ha sikerült a vizsga, többé meg sem ismered, hátha nem találkoztok majd záróvizsgán.
2018. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy világos legyen: Ha reggel bemegy a rektor és az irodájában ott takarít egy takarítónő, akkor az egyetem rektora előre köszön neki. Így kívánja jóérzés és az illem is.
2018. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudok mekkora ez az egyetem, de én ezt kivitelezhetetlennek tartom a saját esetemben. Számomra teljesen ismeretlen emberekkel találkozom szembe az egyetemen, azt se tudom, hogy ott tanít, vagy diák, vagy csak beugrott, olyan mintha az utcán sétálnék, nem fogok mindenkinek köszönni, aki szembejön.

A porták elrendezése nálunk nem olyan, hogy ha bemész az ajtón odaköszönj, ha a mosdóban összefutok egy takarítónővel, aki éppen ott dolgozik, akkor a helyzettől függően köszönök. Egyébként csak annak, aki tanított, és ismer is. Pont tegnap jött velem szembe egy 3 évvel ezelőtti 500 fős előadás oktatója (épületen kívül) , neki nem köszöntem, úgysem tudja ki vagyok.

2018. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En az elso ket napomon koszontem a portasoknak es a takaritoknak is, de mivel nem koszontek vissza, mar en sem koszonok :)
2018. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ha tudod, hogy ott dolgozik akkor igen. Nem kell ügyet csinálni belőle, ez olyan emberi dolog, jobban esik mint csak elmenni egymás mellett. Csak köszönünk és kész, nem kell hozzá valami nagyon szoros ismeretség.
2018. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!