Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság tanítják vagy sem,...

Manapság tanítják vagy sem, hogy hogyan kell a Himnusz alatt állni, viselkedni?

Figyelt kérdés
És hány évesen, ha igen.

2018. dec. 8. 19:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
49%
Hát, a kisebbek a felnőttektől lesik el, hogy hogyan illik,de mostanában észrevettem, hogy a fiatalabb, általános iskolás gyerekek eléggé illetlenül viselkednek az idősebbekkel szemben. Én a fiatalabb generációba tartozok, de nekem nem tanították meg, hogy mit kell csinálni a Himnusz alatt, én is úgy lestem el :/
2018. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Már első osztályban elmondják, hogy a himnusz alatt fel kell állni. Nem külön órán, hanem amikor megszólal a himnusz, akkor mondja a tanár nekik, hogy álljanak fel.
2018. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Akkor ez nincs benne a tantervben?

Mert olyan ciki, hogy kb 30 és az alatt ugyan állnak, de összevissza az emberek, nézegetnek jobbra-balra, vagy lehajtják a fejüket. Vagy énekelnek, vagy nem, mégcsak nem is mímelik. Vagy van aki amerikaiul a szívére teszi a kezét. Ritka, aki egyenesen vigyázzban áll.

Szóval, nem kötelező megtanulni, hogy vigyázzállásban állva énekeljük a Himnuszt? Ha jó a tanítónéni, akkor megtanulja valaki, ha meg nem, akkor csak állni kell, terpeszben, jobbra-balra inogva, és annyi? Érdekes.

Focicsapat meg még vállon fogva is, terpeszben is lötyöghet unatkozva? Szörnyű, nem?

2018. dec. 8. 22:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A tantervben nincs ilyen és szerintem nem is kellene, hogy hozzátartozzon. Ez tipikusan olyan dolog, amit a szülőknek kéne megtanítani, hasonlóan pl. az éttermi illemhez. Ahhoz, hogy mindenki katonásan vigyázva álljon, szívére tegye a kezét és énekeljen, nagyon erős hazabecsület kellene, ami az emberekből kihalt mára. Talán azért, mert a szovjet idők elnyomására emlékeztet sokakat ez a katonás szigor.


Egyébként bevallom őszintén, hogy én is csak felállok, de a többi formaiságot elhagyom, mert nem tartom fontosnak. Persze ha TV-ben mutatnának, mint egy futball játékost, akkor azért komolyabban venném.

2018. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Szóval, nem kötelező megtanulni, hogy vigyázzállásban állva énekeljük a Himnuszt? Ha jó a tanítónéni, akkor megtanulja valaki, ha meg nem, akkor csak állni kell, terpeszben, jobbra-balra inogva, és annyi? Érdekes."


Ránk mindig ránk szólt a tanító, hogy húzzuk ki magunkat és énekeljünk, tehát a példamutatás megvolt. Csak az volt a baj, hogy sokan cikinek éreztük, ezért vagy nem énekeltünk hangosan vagy csak tátogtunk. A tanár meg csak nem pofozhatja azért fel a gyereket, mert nem énekel... Aztán felsőben már nem is szóltak érte, mert ami nem megy azt kár erőltetni.

2018. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4

Bocsáss meg, félreértettél. A kéz szívre tevése az amerikanizmus, ami nálunk NEM illik. Modorosság, ami csak a műnemzetek sajátja, és nekünk idegen.

2018. dec. 9. 00:21
 7/16 A kérdező kommentje:

5.

Úgy lehet, ahogy mondod. De amikor a tanító néni is énekel, az egész más; nem?

2018. dec. 9. 00:24
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

>> Szóval, nem kötelező megtanulni, hogy vigyázzállásban állva énekeljük a Himnuszt?


Ezt meg honnan veszed ? Tudor te, hogy mi az a vigyázállás ? A katonákon kívül még sohasem láttam valakit, aki vigyázzba állt volna a Himnusz alatt... Még a Parlament tagjai sem állnak vigyázzba, az állami vezetők sem.

A Himnusz alatt fel kell állni és nem mocorogni, mintha vécére kellene menni, nem idétlen gyerek módjára forgatni a fejünket, nem terpeszállásban hallgatni a Himnuszt, hanem "csak" egyenesen állni és énekelni. De ez következik abból, hogy milyen a hozzáállása az illetőnek. Egy átlagos intelligenciajú embernek (iskolás kortól) nem is kell magyarázni ezt, egyszerűen úgy tesz, mint a többiek, ráérez a pillanat magasztosságára és egy percet "átvészel" csendben. Ha etnikailag magyar, akkor énekel is.

2018. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem tudom pontosan, hogy mi a vigyázzállás. De a keresőben sem találtam meg a pontos definíciót.

Szerintem az egyenes, feszes, mozdulatlanul állás az. Az egyenesbe a nyak, az előre néző fej is benne van. És szerintem pl. a parlamentben úgy is állnak.

2018. dec. 9. 15:20
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Kell? Miért kellene? Magánügy, hogy ki, s mit tisztel. Szabad világban élünk, nem?
2018. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!