Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyenek a koreai emberek?

Miért ilyenek a koreai emberek?

Figyelt kérdés

Igazából nem szeretném 1 alapján megítélni az egész népet,de valahogy nekem sosincs szerencsém ezekkel az emberekkel,próbálok kedves,barátságos lenni,de valahogy mindig akadnak konfliktusok...


Úgy vettem észre nem illemtudóak,mindig a lehető legtömörebb választ kapom,ha megkérdeztem 'Hogy vagy ? Hogy telt a napod ?' annyit ír vissza 'jól' és még vissza sem kérdez...Már azon is gondolkoztam lehet én vagyok unalmas,de érdekes,hogy a többi külföldivel jókat tudok beszélni.


Nektek mik a tapasztalataitok ? Érdekelne mások véleménye is.


Még annyit megjegyeznék nem kell utálkozni,semmi rosszat nem írtam,szeretem Ázsiát és az embereket is,de eddig nem jó tapasztalataim voltak a koreaiakkal...



2018. dec. 10. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Több koreait ismerek személyesen, mindegyik kedves volt eddig. Habár volt olyan is, aki udvarias, de kimért, távolságtartó, azonban a túlnyomó többségük jó fej, barátságos, vicces.
2018. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

"Úgy vettem észre nem illemtudóak,mindig a lehető legtömörebb választ kapom,ha megkérdeztem 'Hogy vagy ? Hogy telt a napod ?' annyit ír vissza 'jól' és még vissza sem kérdez...Már azon is gondolkoztam lehet én vagyok unalmas,de érdekes,hogy a többi külföldivel jókat tudok beszélni."

- neheztel a koreai a magyar levelező-társára...

2018. dec. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve Ő írt rám,de nagyon szótlan és távolságtartó,ahogy az első válaszoló is írta.


Nem tudom mi lehet a probléma,de nem is érdekel,ha akar akkor írhat,ha nem akkor nem,van ennél több gondom is...


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat ! :)

2018. dec. 10. 10:47
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeretnéd, de mégis 1 ember alapján ítéled meg őket. Attól, mert 1 ilyen, a többi nem biztos.
2018. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló,ha elolvastad a kérdést akkor azzal kezdtem nem szeretném 1 alapján megítélni őket és nem is teszem,az már egy másik dolog,hogy nekem kevésbé jó tapasztalatim voltak velük,de ez betudható talán a kulturális különbségeknek is.

Nem sokkal beszéltem eddig bevallom,talán 3-4 emberkével,de ebből egyikkel sem tartott sokáig a beszélgetés.

2018. dec. 10. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

,,már egy másik dolog,hogy nekem kevésbé jó tapasztalatim voltak velük"


Magyarul, mert ki fogtál 3-4 embert, aki szerinted nem szimpatikus volt, akkor az egész nép olyan. Értem.

2018. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is próbáltam koreaiakkal levelezni, de velem is ilyenek voltak. A tied még igen kedves volt, a legtöbb elolvassa, amit írtál, majd válaszra sem méltat. Biztos meg van rá az okuk, valószínűleg kevés szabadidejük van az iskolarendszer miatt, lehet, hogy nem beszélnek olyan jól angolul stb. Egy ember miatt ne menjen el a kedved, de ha mindenképp szeretnél egy ázsiai levelezőpartnert, akkor keress inkább japánokat, ők (általában) sokkal kedvesebbek, érdeklődőbbek.
2018. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló már leírtam nem egyszer,hogy nem szeretnék 3-4 ember alapján ítélni,de sajnálom,ha nem jutott el az agyadig,vagy talán a szövegértésed rossz ?

Na mindegy,nem szeretnék felesleges vitákba belefolyni.


Utolsó válaszolóknak pedig,hidd el nekem sem írtak sokan vissza vagy ha mégis akkor 1-2 hónapjára rá,szerintem is az iskola miatt lehet,az angolból pedig nem csinálnék a helyükben gondot,mert én sem vagyok 100%-os,direkt azért írok külföldiekkel,hogy gyakoroljam a nyelvet ....

Egyébként köszönöm a válaszod,hasznos volt számomra,ment a zöld kéz ! :)

2018. dec. 11. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

,,6-os válaszoló már leírtam nem egyszer,hogy nem szeretnék 3-4 ember alapján ítélni"


De hiába írod le, hogy nem szeretnél ítélkezni 3-4 ember után, ha azt teszed.

2018. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

3 órán keresztül volt szerencsém körülvéve lenni koreai emberekkel, és így sikerült is őket ki ismernem egy kicsit

Én szerintem kedvesek,viccesek,mosolygós akkor,aranyos emberek és beszédesek, ügyes mozgásúak legalább is akiket én láttam és beszélgettem velük ők ilyenek voltak, több koreai is jó fej,igaz néha távolság tartó de szerintem ők nem rossz emberek,persze kivételek mindenütt vannak

2018. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!