Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kérdezik meg vonaton...

Miért kérdezik meg vonaton meg buszon, hogy "Szabad ez a hely"?

Figyelt kérdés

Ezt már gyerekkoromban sem értettem. Mindenki fizet a jegyért ugyanúgy.


Brightonban lakom már vagy tíz éve, itt senki sem kérdezi, csak leül az üres helyre.



2019. jan. 12. 01:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Felesleges illemszabály, kicsit mint a pincér meg a szakáll esete. 25/p+sz (pincér szakállal)
2019. jan. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem az összefüggést a pincér és a szakálla között (maximum annyit, hogy az előző munkahelyeimen nem lehetett nekik szakálla.)
2019. jan. 12. 02:15
 3/11 anonim válasza:
84%
Azért, mert sokan kívülre ülnek direkt, a belső ülésre meg rápakolják a jövő hetet is, nehogy más is le tudjon ülni. Ilyen esetben kénytelen vagy megkérdezni. És sajnos nagyon sokan csinálják ezt. Én inkább álltam a vonaton, minthogy azt nézzem, ahogy nagy szájhúzás közepedte pakol el az ülésről. :D
2019. jan. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Alapvető illem. Előfordulhat hogy aki már ül a fülkében, vár valakire a következő állomáson, vagy esetleg valaki csak wc-re ugrott ki arról az üresnek tűnő helyről, stb.

Brightont nem ismerem, de itt Skóciában a legtöbben ugyanúgy kérdeznek.

2019. jan. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
4es válaszoló,tökéletesen leírta.
2019. jan. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Régen az volt, hogy sokan foglalták a helyet a dumálótársuknak, aki majd csak két faluval később száll fel. Persze sose illett foglalni, de hát ez van.
2019. jan. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, az öregek meg a tajparasztok csak levágják magukat... Szerintem fontos, hogy megkèrdezze, mert az illem rèsze.
2019. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, vonaton, ahol van helyjegy mindenképpen indokolt lehet (már persze ha a kérdezőnek nincs helye vagy valamiért nem szeretne a saját helyére ülni), ez esetben ugyanis az utas nemcsak az utazásért, hanem a konkrét és biztos helyért is fizet. Amint a 4-es is írja, attól hogy egy vonaton egy adott ülésen ÉPPEN nem ül senki, még könnyen előfordulhat, hogy a hely voltaképpeni tulajdonosa már akár a vonaton van valahol, csak odébbállt egy kis időre (vécére ment vagy egy ismerőssel cseveg két fülkével arrébb).
2019. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez azt hiszem tiszta.

DE! Mi van a pincér szakálával??!4 :)

2019. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet, hogy valakinek foglalja, aki később jön, hátrébb áll a sorban (bár általában akkor bepofátlankodik mellé), vagy wc-n van, vagy leszállt levegőzni stb.


2. Udvarias kapcsolatfelvétel, mint a köszönés vagy a Hogy vagy? értelme nincsen.

2019. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!