Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket mennyire zavar, hogy...

Titeket mennyire zavar, hogy valakinek a buszon, vonaton maga mellett van az ülésen a táskája, nem pedig a földön?

Figyelt kérdés
Nyilván, ha leültök, akkor elveszi.
2019. jan. 13. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, amíg elveszi a táskát, ha valakinek szüksêge van ülőhelyre.
2019. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezt szoktam csinálni, egyáltalán nem zavar.
2019. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Akkor zavar, amikor más meg ott áll, de nem tud leülni
2019. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Amíg vannak azon kívül szabad ülések, semmi gond, egyéb esetben zavar.


Van ezen kívül még pár ilyen rossz beidegződés a budapesti utasokban (természetesen akinek nem inge, ne vegye magára), amit nem tudok megérteni.


Az egyik ilyen, amikor valaki a tömött buszon a dupla ülésen a külső helyet foglalja el, hogy muszáj legyen megkérni őt, ugyan engedje, hogy más is leülhessen.


A másik, hogy sok felszállónak nagyon nehéz megvárni, hogy a leszállók leszálljanak. Jobb esetben még "csak" szimplán beállnak az útba, megnehezítve a leszállást. Rosszabb esetben elkezdenek idő előtt felszállni. Miért?? A busz nem fog azért hamarabb elindulni, mert ők hamarabb elfoglalják a helyüket.

2019. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van elég hely, nyugodtan.

Ha már kevés hely van, akkor ne, mert nem egyértelmű, hogy át fogja adni a helyet.

2019. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Mivel 1 jegyet vett, az is a saját s*ènek szól, így zavaró.
2019. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van sok szabad hely, akkor nem gond, olyankor nekem is mellettem van a táskám. De ha látom, hogy a vonat/busz kezd megtelni és a következő felszállónak már muszáj valaki mellé leülni, akkor természetesen leteszem a földre.
2019. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én pontosan ugyanígy teszek, mint az utolsó.

Volt egy korábbi kérdésem, ahol egy öreg nénivel volt kellemetlen buszos élményem, aki a táskám helyére akart ülni (volt még egy csomó hely, olyanok, ahol kettő üres egymás melett), és a legtöbb válaszoló gorombsákodott, hogy miért az ülésen volt a táskám.

2019. jan. 15. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na azt mondjuk én is utálom, amikor még rengeteg üres hely van, de egy vadidegen mellém akar leülni. Teljesen igazad van, kérdező, de ez egy ilyen oldal (inkább ilyen világ, nem csak a GYK-n van ám így.) Ok nélkül neki esni a másiknak az nagyon megy. Ez van ilyen világban élünk, sajnos.


(Hetes válaszoló vagyok)

2019. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!