Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönni távozásko...

Hogyan kell köszönni távozáskor, ha először találkozok valakivel aznap?

Figyelt kérdés

Gyakran megesik velem, hogy huzamosabb tartózkodás után távozok valahonnan, és találkozok közben valakivel, akivel aznap még nem találkoztam. Például: az iskola egy kerítésen belül több épületből áll, én aznap csak az egyikben voltam, egy tanárom meg csak a másikban. Délután indulok haza, elmegyek az először látott tanár előtt. Vagy munkahelyen, délután távozáskor találkozok a délutános takarítóval, akit aznap még nem láttam (ő ottmarad, én hazamegyek). Magázódást feltételezve hogyan kellene köszönni:

1. Jó napot kívánok?

2. Viszont látásra?


Ha az 1., akkor nyilván nem árt tényleg jól emlékezni, hogy találkoztunk-e már aznap...



2019. jan. 15. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:

hmmm jó kérdés... Ha csak elmész mellette, akkor jó napot kívánok és nem gáz egy nap többször is jó napot kívánni. Ha épp távozol, vagy látod, hogy ő távozik akkor viszont látásra mert ezzel kifejezed, hogy ma valószínűleg már nem találkoztok.


Egyébként a jónapottal szerintem nem nagyon lehet mellélőni :)

2019. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!