Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg ilyenek a hollandok?...

Tényleg ilyenek a hollandok? És ha igen, van valami oka?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is aki élt Hollandiában arról számolt be, hogy a hollandok pl egy vendégség után pontosan kifizetik a házigazdának azt amit fogyasztottak, és randin euró centre pontosan kiszámolják hogy ki mennyit költött és pontosan elfelezik a kiadásokat. Tényleg ilyen a hollandok többsége?

2019. jan. 18. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ha valakit meghívnak vendégségbe ott nem kell kifizetni semmit, ez kamu, viszont szinte minden hollandnak van biztosítása olyan dolgokra, hogy ha ő pl vendégségben leönti kávéval a kanapét, akkor a biztosító fedezi a kárt. Kitöltenek egy űrlapot és szevasz. De még akkor is ha egy poharat eltörnek. Ha meg elmennek valahova kajálni akár egy randin is ott tényleg mindenki fizeti a sajátját, de ez sok helyen megy így nem csak ott. De valahol jó is ez, ezzel meg lehet előzni sok sértődést problémát. Ja meg az is igaz róluk, hogy ha meghívod őket vendégségbe és nem ízlik nekik a kaja azt világosan elmondják, nem fognak mézesmázosan utalgatni sem eljátszani hogy milyen jó.
2019. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a hollandok elég furák. Nem köszönnek soha senkinek, legalábbis mikor kint éltem az utcában soha senki nem köszönt nekem, még a szomszédaim sem, de egymásnak sem köszönnek. Állandóan kiabálva beszélnek egymással. Rengeteg ott a hippi. Az én szomszédaim is hippik voltak, nem gondozták a kertet sem, fél méteres fű volt. Viszont ha én nyírtam a füvemet akkor átkiabáltak hogy ne nyírjam mert ártok a természetnek. Függönyt sem ismerik, az utcában kb. már mindenkit láttam meztelenül, mert éjjel lámpa felkapcsolva, nagy ablakok, tudjátok. Vendégséges dolgot nem tudom hogy így van-e. A randit felesbe fizetik, borravalót nem adnak.
2019. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!