Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A könyvtárban lehet/ildomos...

A könyvtárban lehet/ildomos könyvet fényképezni?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy nemrég találtam egy könyvet, ami nem kölcsönözhető, csak az olvasóteremben olvasható. Olyan képeket tartalmaz, melyek alapján szívesen rajzolnék.

2019. jan. 22. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A könyvtár általi fénymásolás megengedett, melyből jut a szerzői jogvédelemnek. A többi törvénytelen.
2019. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
(persze, ha a szerző meghalt 70 évnél régebben, akkor más a helyzet)
2019. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány oldalt simán kifényképezel úgy hogy minél kevésbé legyen feltűnő. Egyszer egy régi teljes könyvet fényképeztem, majd a könyvtáros oda dugta az orrom alá a papírt amin az állt hogy dokumentum fényképezés 800 Ft.

De kérdezd meg hogy zárástól másnapi nyitásig nem kölcsönözhetnéd-e ki.

2019. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Na akkor válaszolok, könyvtárosként.


Vannak könyvtárak ahol ingyenesen fotózhatsz, van ahol díj ellenében. Van, ahol csak szkennelni lehet, pénzért. És vannak olyan könyvek, amiket sem szkennelni, sem fotózni nem szabad.


A kérdésedre csak az adott könyvtárban kapsz választ, itt nem!


Mi a könyv? Nincs fenn a neten?

2019. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Akkor még, ha volnál szíves, mint könyvtáros, esetleg mondani valamit arról, mi lehet a különbség oka? :)


Nekem az tetszett nagyon, mikor megkérdeztem, hogy lehet-e fénymásoltatni. Mondták, igen, oldalanként x forintért. Akkor kérném ezt a könyvet fénymásolni. Hohó, hát egész könyvet nem lehet, az már azért nagyon nem lenne jogszerű. Jó, mondtam, akkor az első 10 oldalt kérem. És minden éjszakás műszak előtt, ha nyitva voltak aznap délután, bementem, és kértem 10 oldal fénymásolást. Két és fél hónap múlva megvolt az egész.

2019. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos, végül is megoldódott a problémám, mert bár az ominózus könyvet nem találtam meg az interneten, de kis mázlival más könyvekben megtaláltam a keresett képeket. :)


Egyébként köszi a válaszokat! Persze mindenképp rákérdeztem volna a könyvtárban is, de kíváncsi voltam, kinek milyen hasonló tapasztalata volt már.

2019. jan. 22. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Azt bizony a szerzői jogi törvény mondja ki, hogy a teljes mű nem másolható, csak egyes részei. Viszont a rész fogalmát sem fejti ki.

Két fél könyv fénymásolásával sok időt spórolhattál volna magadnak. :P


Egy másik könyvtáros

2019. jan. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Múltkor az egyetemi könyvtárban egy jó 100 oldalt fotóztam be, minden oldalt minimum 3-szor, hogy ne legyen elmosódott. Most kicsit a szívemhez kaptam. :)


de nem vettek észre :D

2019. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Két fél könyv fénymásolásával sok időt spórolhattál volna magadnak. :P"

Elegem van a poloska okosságú hozzászólásokból. Mit gondoltál, te agyatlan véglény, hogy nem alkudoztunk ott egy ideig, míg megegyeztünk abban, hogy mennyi oldal az, amit egyszerre kérhetek? Olyan hülyének nézel, mint te vagy. És még azt is hiszed, hogy akkor most lenézhetsz a :P-vel. De nem.

2019. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!