Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észak-Törökországban, a...

Észak-Törökországban, a Fekete tenger partján az 500 000 fős Samsun városában mennyire utálhatják az európaiakat? Mennyire veszélyes ott az élet?

Figyelt kérdés
Igaz lehet, hogy az emberek késekkel, stukkerekkel járkálnak, és nem tanácsos egyedül kóricálnia ott annak aki nem tud törökül?

2019. márc. 13. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Valaszoltam a privatra :)
2019. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A párom Samsuntól kb 100 km-re lévő, szintén tengerparti városból való. Nem utálják az európaiakat, és semmivel sem veszélyesebb egyedül az utcán lenni, mint teszem azt Miskolcon vagy Nyíregyházán. Nyilván mindenhol vannak fura szerzetek, és valóban nem árt, ha tudsz törökül, de ha nem, akkor sem fognak leszúrni (lol :D). Ez inkább általános igazság, hogy könnyebb minden, ha beszéled egy adott ország nyelvét.


Én 23 éves nőként, aki szemmel láthatóan "nagyon európai" (hosszú vörös haj, fehér bőr) is mentem ki többször az utcára egyedül, habár a párom nyilván jobban szereti, ha velem tart. Azon kívül, hogy a férfiak megbámultak és kaptam pár kéretlen ajánlatot, semmi bajom nem esett.

2019. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszi, volt egy simlis csetpartnerem aki ezzel a szöveggel etetett fél évig, kicsit ketyós is volt, EU állampolgásra is hajtott :D ő mesélt ilyen érdekes sztorikat, hogy a barátját lelőtték, látogassam meg de ki se visz az utcára, a lakásban dekkolunk 1-2 hétig stb stb :D :D :D gondoltam is hogy baromság. Ja és hogy Samsunban egyetlenegy száll8da van, az is pá éve épült :D
2019. márc. 20. 07:33
 4/8 A kérdező kommentje:
De egyébként miért szereti nyilván jobban a párod ha veled tart? Ez török népszokás? Elmegyek pl Görögországba és annyit császkálok egyedül amennyit akarok.
2019. márc. 20. 07:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó erős volt, elnézést kérek. :)
2019. márc. 20. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
A csetpartnered valoszinuleg hagyomanyosabb csaladbol jott, ahol a nok nem nagyon jarnak el otthonrol. Megint felugrott ez a kerdes :D. Az egyedül jarkalasnak az oka vagy epp nem jarkalasnak az oka az az, amit a masik valaszolo is irt - keretlen ajanlatok, tekintetek johetnek, es ezek itt mast jelentenek, mas kovetkezmenyekkel mint pl. Magyarorszagon. Ott ha megneznek a pasik a tobbsegnek az pozitiv, a pasijanak meg csak hizik a maja, hogy milyen jo csaj van mellette. Törökorszagban ez nincs igy. İtt egy tovabb acsingozo tekintetnek komoly kovetkezmenyei is lehetnek fizikalisan is (es ha epp egy olyan valakivel esik ez meg, akkor siman elokerulhetnek akar fegyverek is), nemhogy egy akar nem tolakodonak szant hozzaszolasnak. Pl. en egyszer egyedül alltam, parom elment a kb 20 meterrel odebb levo szemeteshez kidobni valamit, es kozben egy srac odajott, hogy milyen szep vagyok stb. aztan meglatta, hogy jon egy ferfi felenk, ugye megertette hogy a parom rogton, es inkabb elszaladt, amikor felfogta, hogy en amugy nem egyedül allok ott, mert ki tudja, hogy epp milyen vermersekletu a parom. Vagy pl. volt hogy egy pincernek lathatolag tetszettem (akkor parom nem volt velem, csaladdal vacsiztunk), kedvesen mosolygott, probalt beszelgetni, amire en megmondtam neki, hogy a ferjem is nemsokara csatlakozik hozzank. Azonnal bocsanatot kert, es egyszer sem lattam tobbet az este folyaman, mas pincer szolgalt ki minket onnantol kezdve. Ezert sem ajanlatos egyedül maszkalni, mert minden apro gesztus mast jelenthet mint amilyen jelentest te valojaban tarsitasz hozza. Es ha valaki ezeket nem tanulja meg, akkor itt eleg konnyu bajba keverni magat, meg ha olyan a helyzet a parodat, mert epp meg kell vedenie, pedig te csak egy kedves, szamodra semmitmondo mosollyal elutasitottad valakinek a kozeledeset.
2019. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szijaaa, köszi. Igen ez a macsóskodås.

Amúgy nem hiszem hogy hagyománytisztelő család lenne, az apja tanár, nem muszlimok, nem vallásosak, szóval nem tudom.

De gugliztam, kapásból 4-5 ötcsillagos szállodát dobott ki, úgyhogy mindenképp hazudott. Innentől én nem hiszek el semmit.

De Isztambulba elmegyek.;) Remélem még az idén. :D

2019. márc. 20. 09:15
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Hát, ez elég bukta. Innentől én sem hinnék neki :)


80%-os válaszoló teljesen jól összefoglalta, miért nem szereti a párom, ha egyedül megyek ide-oda. Kicsit másképp működnek ezek a dolgok, ezt valaki vagy elfogadja, vagy nem - aki nőként nem érti meg, az számoljon a következményekkel.


Isztambulba meg tényleg tessék elmenni :))

2019. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!